مایکروویو مگنترون – هرمس قسمت


مایکروویو یکی از بزرگترین اختراعات قرن بیستم است. امروزه میلیون ها خانه در سراسر جهان از یکی از این وسایل استفاده می کنند. امروزه با گسترش علوم انسانی; دنیای لوازم خانگی در حال پیشرفت است. امواج مایکروویو نوعی تابش الکترومغناطیسی هستند.

عدم آگاهی کافی از نحوه استفاده از مایکروویو می تواند منجر به قرار دادن مواد و اقلام بی مصرف در آن شود. مگنترون شروع به جرقه زدن می کند و سپس باعث خرابی کامل آن می شود. در این مقاله به نکاتی در این مقاله می پردازیم تا با معایب و مشکلاتی که ممکن است با این مگنترون و مگنترون مایکروویو مواجه شوید آشنا شوید. توجه کنید

چگونه مایکروویو انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند؟ این کار را از طریق قطعه ای به نام مگنترون انجام می دهد. مگنترون یا سولاروم که لامپ تابشی نیز نامیده می شود، غذا را با استفاده از امواج رادیویی با طول موج کوتاه گرم می کند. برای خرید مایکروفر مگنترون به مطالب این مقاله نگاهی بیندازید.

خرابی ترانسفورماتور فشار قوی

یکی از دلایل خرابی مگنترون خرابی ترانسفورماتور فشار قوی است. صدای بلند مایکروویو، بوی دود و سوختن این دستگاه، سوختن فیوز، خاموش شدن ناگهانی مایکروویو و گرم نشدن مایکروویو از نشانه های خرابی ترانسفورماتور است که منجر به خرابی مگنترون می شود.

برای تست مایکروویو ترانس، ابتدا دستگاه را از برق بکشید. درب مایکروفر را باز کنید و قطعات خازن را تخلیه کنید. این را با استفاده از مولتی متر تست کنید. این تست بسیار خطرناک است، بهتر است از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. همچنین، بررسی سیم پیچ ها و اطمینان از عدم وجود بوی سوختگی راه حلی برای ظاهر خلسه است. اگر ترانسفورماتور از کار بیفتد؛ مگنترون نیز پس از مدتی خراب می شود و باید با مگنترون مایکروویو آشنا شوید.

زمان را تنظیم کن.برای پخت و پز روی

در بسیاری از موارد به دلیل کمبود وقت و عجله مرتکب این اشتباه می شوید که دمای مایکروفر را برای پخت و پز افزایش دهید. پس از مدتی این کار باعث از کار افتادن مگنترون می شود و باید این قطعه را تعویض کنید. برای خرید مایکروفر مگنترون موارد فوق را در نظر بگیرید.

مایکروویو مگنترون - هرمس قسمت

عوامل موثر در شکست مگنترون مایکروویو

با به دست آوردن ولتاژهای بالای ۳ تا ۵ هزار ولت با کمک قطعات مگنترون مانند ترانس.ولتاژ ، دیود و خازن در یک میدان الکترومغناطیسی، انرژی الکتریکی را به امواج تبدیل می‌کند که با برخورد با سطح، با افزایش حرکت بین مولکول‌ها، گرما را در غذا یا نوشیدنی شما ایجاد می‌کند. در این قسمت به بررسی علل موثر خرابی و روش خرید مایکروفر مگنترون می پردازیم.

استفاده نادرست

استفاده نادرست ممکن است به این قسمت آسیب برساند. قرار دادن ظروف فلزی و براق در مایکروویو باعث این آسیب می شود. عملیات مایکروویو توسط مگنترون انجام می شود. امواج رادیویی با فرکانس بالا با برد بسیار کم (معمولاً حدود ۲.۵ گیگاهرتز) از جریان AC استاندارد تولید می شوند.

مواد معدنی مانند ظروف سرامیکی، پلاستیکی و شیشه ای غیر فلزی و غیر واکنشی، امواج رادیویی را در این فرکانس ها جذب نمی کنند و به مگنترون آسیب می رسانند. برای نگهداری از مایکروفر مگنترون به نکات ذکر شده توجه کنید.

ایجاد جرقه

جرقه زدن در حین کار مایکروویو یکی از دلایل شکست مگنترون است. در بسیاری از موارد بی توجهی به این جرقه باعث آسیب به مگنترون می شود. جرقه در اثر استفاده از ظروف فلزی و براق، کثیف شدن دیوارها و سقف مایکروفر، آسیب به لعاب رنگی دستگاه و خرابی مگنترون ایجاد می شود. در این قسمت با جرقه زدن در مگنترون های مایکروویو و علل آن آشنا می شوید.

مایکروویو مگنترون - هرمس قسمت

دیوارها و سقف مایکروفر کثیف است

یکی از مشکلاتی که منجر به شکست مگنترون می شود. تمیز نکردن دیوارها و سقف مایکروویو است. تمیز نکردن این کثیفی به مگنترون آسیب می رساند و در نتیجه مجبور به تعویض مگنترون خواهید شد.

عوامل موثر در شکست پوشش رسانا در امواج مگنترون

یک پوشش ویژه روی قسمت خروجی امواج رادیویی در مگنترون وجود دارد که وظیفه آن هدایت تابش به شکل متمرکز در داخل مایکروویو است. این قسمت مهم که پشت فیلتر میکا است. این فیلتر از ورود مواد خارجی مانند گریس و مواد غذایی به داخل مگنترون جلوگیری می کند.

مشاهده کرده‌اید که گرمای متمرکز روی چربی باعث می‌شود قسمت‌هایی از غذا شکافته شده و به هادی موج بچسبد که باعث جرقه زدن مایکروویو می‌شود. اگر مشکل حل نشد، یک مگنترون مایکروویو بخرید و این قطعه را تعویض کنید.

عوامل موثر در خرابی آب بند و پایه های مگنترون

در زیر موجبر مگنترون پایه قرار دارد و اطراف پایه یک لایه طلایی به نام سیلر قرار دارد که از ورود تشعشعات به بیرون و داخل کابین جلوگیری می کند. به دلیل نشت تشعشعات از درزگیر و پایه به قسمت بیرونی کابین، این نواحی جرقه زده و می سوزند.

علت خرابی لامپ مگنترون چیست؟

با مشاهده این مشکل نیاز به خرید مایکروفر مگنترون دارید. ابتدا برخی از علائم خرابی لامپ مگنترون مایکروویو را بررسی خواهیم کرد:

  • از دست دادن گرمای مایکروویو یکی از علائم خرابی لامپ مگنترون است.
  • شنیدن صدای سوت یکی از علائم خرابی لامپ مگنترون است.
  • پس از راه اندازی، ظهور جرقه در مایکروفر یکی از نشانه های خرابی لامپ مگنترون است.
  • یکی از علائم خرابی لامپ مگنترون گرم نشدن غذا است.
  • بوی سوختگی سیم یکی از علائم خرابی لامپ مگنترون است.

در زیر ۳ علت اصلی و احتمالی خرابی لامپ مگنترون آورده شده است:

  • نقص در سیم کشی باعث از کار افتادن لامپ مگنترون شد.
  • لامپ مگنترون به دلیل تداخل در نازل تابش مگنترون آسیب دیده است.
  • لامپ مگنترون به دلیل تداخل با آهنرباهای لامپ مگنترون از کار افتاده است.

قسمت بالایی لامپ مگنترون از لوله های مسی تشکیل شده است. این لوله ممکن است در اثر حرارت زیاد ذوب شود یا بسوزد. در این مواقع تنها کاری که باید انجام دهید تعویض لامپ مگنترون یا خرید مگنترون مایکروویو است. برای بررسی نازل تشعشع در لامپ مگنترون، ابتدا باید صفحه میکا را بردارید.

سرانجام

در این مقاله با مگنترون های مایکروویو و علل خرابی خود آنها آشنا شده اید. استفاده نادرست از مایکروویو، ایجاد جرقه، کثیفی روی بدنه و روکش این دستگاه و سایر موارد ذکر شده در خرابی این قطعه دخیل است که شما را ملزم به تعویض این قطعه می کند. در بیشتر موارد، تشخیص عیب وظیفه تعمیرکار متخصص است. هنگام شکستن مگنترون باید توجه داشته باشید که قطعه قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود و از تعویض خودسرانه قطعه خودداری کنید.

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=306660