ماهیت آخرین هشدار نظامی ما را درک کنید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اینترنتی وزارت امور خارجه یمن به تصویب بیانیه مطبوعاتی اخیر شورای امنیت درباره یمن واکنش نشان داد و این بیانیه را محکوم کرد.

نشان می دهد دکتر در حالی که اخیرا شورای امنیت را متهم کرده است سانا همچنین دولت یمن را متهم کرد که با به خطر انداختن روند صلح یمن، امنیت دریایی را مختل می کند.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری یمن (سبا) قرار گرفته است، اعلام کرد: “سانا او رسماً اقداماتی را برای تشریح موضع خود به دنیا انجام داده و با همه تماس گرفته است. دولت سانا اجازه نمی دهد کشورهای خارجی، شرکت های نفتی و نفتکش ها ثروت مردم یمن را منتقل کنند. بین المللی غارت و در نتیجه مسئولیت آنها که در قانون اساسی جمهوری یمن و قوانین بین آنها آمده است بین المللی به منظور حفاظت از آن، تضمین شده است و شامل حفاظت از حاکمیت کشور و منافع و ثروت مردم یمن در برابر هر گونه غارت و تهاجم است.

وزارت امور خارجه یمن از شورای امنیت خواست تا ماهیت پیام هشداری اعمال شده توسط نیروهای مسلح یمن را بدون هیچ گونه تفسیری در متن مناسب آن درک کند و بداند که این پیام یک پیام تهاجمی در وسط دریا نبوده است. یا مسیرهای ناوبری بین المللی، اما حامل پیام هشدار دهنده ای است که در داخل آب های سرزمینی یمن است و برای جلوگیری از کسانی که می خواهند به غارت و سرقت نفت و منابع طبیعی یمن ادامه دهند، انجام می شود.

دولت سانا این سازمان همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه ماهیت وحشتناک پیام نظامی اخیر منجر به خسارات جانی یا مادی به تاسیسات نشده است، گزینه‌های گسترده‌ای برای اقدامات شدیدتر علیه کسانی که قصد غارت منابع طبیعی از تمام سرزمین‌های یمن را دارند، وجود دارد. بنادر باز خواهند ماند

در این بیانیه به این موضوع اشاره شده است سانا این کشور همچنان متعهد به حرکت به سوی صلحی عادلانه و با عزت است و از تلاش های فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است: تلاش‌های نماینده سازمان ملل برای مقابله با پیامدهای این فاجعه انسانی باید با اجرای اقدامات بشردوستانه فوری برای پایان دادن به تجاوز و برداشتن گام‌های جدی برای رفع محاصره گسترده که مهمترین آنها رفع محاصره گسترده است، مورد توجه قرار گیرد. جلوگیری از دسترسی کشتی های مملو از مشتقات نفت و گاز داخلی در بندر حدیده و مانع ورود و خروج ایرلاین های تجاری نمی شود سانا است با جدیت و با علم به اینکه منابع مالی لازم از طریق صادرات نفت و گاز یمن در دسترس است، برای پرداخت حقوق همه کارکنان دولت بدون استثنا گام های عملی بردارید.

وزارت امور خارجه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا حقایق را بررسی کند و وسوسه نشود که از آن به عنوان شورایی برای منافع برخی کشورها و کشورهای تأثیرگذار استفاده کند، بلکه به شورایی برای امنیت همه کشورهای عضو تبدیل شود. منشور ملل متحد برای جامعه بین المللی برای انجام مسئولیت های خود مطابق با اهداف.

دولت سانا وی در نهایت از شورای امنیت خواست تا قطعنامه ای جدید و الزام آور صادر کند و برای ایجاد فضا برای آغاز مذاکرات برای راه حل سیاسی مسالمت آمیز تلاش کنید آماز برای دستیابی به صلحی همه جانبه که تمامیت ارضی و ثبات جمهوری یمن را حفظ می کند، ایجاد و ترویج همسایگی سالم بر اساس اصل احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی کشورها.

از زمانی که ائتلاف به رهبری ریاض جنگ خود را علیه ملت یمن آغاز کرد، علاوه بر آثار مخرب این جنگ، ائتلاف ثروت یمن را غارت کرد. منابع یمنی فاش کردند که ائتلاف به رهبری ریاض که به یمن حمله می کند، نفت این کشور را غارت می کند. رسانه های یمن گزارش دادند که این استان شک ۱۵۰ حلقه چاه نفت دارد و روزانه نفت استخراج شده از این چاه ها با همکاری ائتلاف سعودی و دولت مستعفی غارت می شود.

بر اساس این گزارش ها، «دلالان نفتی ائتلاف» عربستان سعودی یک خط لوله قدیمی نفتی را که روس ها به این بندر ساخته بودند، خریداری کردند. با لحاف شک متصل است، از آن برای قاچاق نفت از هر ۱۵۰ چاه استفاده کرده اند. تمامی این عملیات ها و تلاش ها برای غارت نفت یمن تحت نظارت و آگاهی مستقیم دولت اصلی وابسته به ریاض انجام می شود.

قاچاقچیان نفت یمن از استان ها ماریب و شک این در حالی است که مردم یمن به دلیل محاصره کشورشان توسط ائتلاف و جنگ تحمیلی به یمن توسط ریاض و ابوظبی با غذا، سوخت و قحطی مواجه هستند و سوخت مورد نیاز آنها در بسیاری از نقاط از خارج تامین می شود. برابر قیمت

خبرگزاری یمن شبا چهارم اوت وی اعلام کرد که ائتلاف سعودی در حال غارت درآمد یمن از فروش نفت و گاز معادل حقوق تمام کارکنان دولت برای یک دوره هفت ماهه است.

غارت منابع و ثروت ملت یمن موضوعی است که مقامات انصارالله بارها به آن پرداخته و نسبت به ادامه این وضعیت هشدار داده اند.

از جمله مهدی شانه کردنرئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با حسن الحریشیمعاون استاندار شک وی در امور نفت و گاز گفت: مزدوران ائتلاف متجاوز آمریکا و عربستان منابع نفت و گاز مردم یمن را غارت می کنند و پول فروش نفت و گاز را به بانک ملی عربستان واریز می کنند. . عربستان مردم یمن از کمبود خدمات رنج می برند و با تهاجم و محاصره وحشیانه عربستان سعودی، حقوق آنها پایمال شده است. درآمد نفت و گاز غارت شده توسط مزدوران ائتلاف متجاوز برای پرداخت حقوق همه کارکنان و بازنشستگان دولت و دستیابی به توسعه پایدار در کل کشور کافی است.

متعلق به سازمان ملل و جامعه بین المللی است بین المللی او می خواست مزدوران ائتلاف متجاوز را برای اجرای تعهدات مربوط به توافقنامه استکهلم و پوشش کسری حقوق همه کارمندان و بازنشستگان دولت تحت فشار قرار دهد.

شانه کردن وی تاکید کرد: مردم یمن در مقابل غارت منابع و امکاناتشان سکوت نخواهند کرد. این منابع و امکانات به شرکت ها و دارایی های مزدوران خارج از کشور تبدیل شده است و مردم یمن همچنان با مشکلات و مشکلات مواجه هستند.

با ادامه این روند یعنی غارت منابع نفت و گاز یمن، هشدارهای مقامات انصارالله رنگ جدی تری به خود گرفت و یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن هشداری صریح داد. شرکت های کشتیرانی که برای کشورهای دشمن کار می کنند، شرکت های سرمایه گذاری، دریایی، نفتی و … خارجی و داخلی که در سراسر خاک یمن فعالیت می کنند، به هشدارها و دستورات ما گوش داده و آب های ساحلی و اقتصادی یمن را ترک کنند تا از هر گونه حادثه ای جلوگیری شود. آنها را تحت تأثیر قرار خواهد داد

برای بر اساس هشدارهای قبلی مقامات دولتی سانا و انصارالله عصر روز جمعه ۸ مهر بود که رسانه ها از وقوع دو انفجار در بندر خبر دادند.الدبه“شرق شهر”مکلا» مرکز استان هادرموت در شرق یمن به دلیل این حمله هواپیماهای بدون سرنشین وی گفت: این دو انفجار همزمان با ورود کشتی برای انتقال محموله نفتی رخ داد. این انفجارها در اثر سه حمله پهپاد در نزدیکی بندر نفتی رخ داد الدبه انجام داده است

منابع محلی یمنی نیز پس از انفجار در بندر نفتی اعلام کردند الدبه اینجا هادرموت هدف، این بندر و راه ارتباطی شهر به آتش کشیده شد مکلا و بوته تعطیل شد رسانه ها اعلام کردند که این نفتکش قرار است نفت برداشت شده از میدان را حمل کند.المسیله“در غرب هادرموت به مقصدی نامعلوم بروید.