ماهواره خیام متعلق به ایران است/ کنترل و بهره برداری از ماهواره از خاک ایران توسط متخصصان ایرانی


ماهواره خیام متعلق به ایران است/ کنترل و بهره برداری از ماهواره از خاک ایران توسط متخصصان ایرانی

ماهواره خیام ماهواره سنجش از دور ایران است و کلیه دستورات مربوط به کنترل و بهره برداری از آن بلافاصله پس از پرتاب توسط کارشناسان ایرانی مستقر در پایگاه فضایی وزارت ارتباطات از روز اول صادر خواهد شد. در کشور شما.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، ماهواره خیام که این هفته با موشک سایوز از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب می شود، ماهواره سنجش از دور دین مبین اسلام است. جمهوری ایران. کلیه دستورات مربوط به کنترل و بهره برداری از این ماهواره بلافاصله پس از پرتاب توسط متخصصان ایرانی مستقر در پایگاه های فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران صادر می شود.

مرکز کنترل عملیات ماهواره‌ای، اعزام فرماندهی و مراکز جمع‌آوری داده‌های ماهواره‌ای ماهواره خیام منحصراً در خاک جمهوری اسلامی ایران و با مدیریت سازمان فضایی ایران مستقر هستند و مهندسان و محققان ایرانی در آن مستقر هستند. ارسال دستورات و دریافت اطلاعات از این ماهواره بر اساس الگوریتم رمزگذاری شده ای که از قبل توسط محققان سازمان فضایی در آن تعبیه شده است انجام می شود و در این فرآیند هیچ کشور دیگری نتوانسته اطلاعات آن را به دست آورد و شایعاتی نیز در مورد آن وجود دارد. استفاده از این تصاویر ماهواره ای این ماهواره برای مقاصد نظامی سایر کشورها معتبر نیست.

با در نظر گرفتن فعالیت‌ها و اهداف صلح‌آمیز و غیرنظامی سازمان فضایی ایران، تصاویر ماهواره‌ای خیام برای ارتقای توان مدیریتی و برنامه‌ریزی کشور در حوزه‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، منابع آب، معادن، مراقبت مرزی و حوادث غیرمترقبه استفاده می‌شود. مدیریت. نیروهای دفاعی یک کشور مسیرهای منحصر به فرد خود را از نظر فناوری و استراتژیک دنبال می کنند تا نیازهای خود را برآورده کنند. همانطور که مسیر کشور به سوی توسعه ماهواره های بومی مسیری اجتناب ناپذیر و انکارناپذیر است، همکاری های بین المللی نیز نه تنها صنعت فضایی ایران را وارد می کند، بلکه به فضل الهی و عزم جدی محققان ایرانی به زودی این صنعت در کشور شتاب بیشتری خواهد گرفت. . تبدیل به یک صنعت صادراتی خواهد شد.

سایر ویژگی ها و موضوعات مرتبط با ماهواره خیام متعاقباً از سوی سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305186