مالیات چربی رژیم برای مراقبت های بهداشتی پرداخت می شود؟ پیشنهاد ساده – مزایا و معایب

چاقی که به بسیاری از مشکلات سلامتی مانند سرطان، سکته مغزی، دیابت و فشار خون بالا کمک می کند، همه گیر شده است و تقریبا نیمی از جمعیت ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد. تعداد افراد چاق از سال ۱۹۸۵ دو برابر شده است که نتیجه آن افزایش ۳۰ درصدی حق بیمه سلامت است. کل هزینه های مالی چاقی بیشتر از هزینه های ناشی از اعتیاد به الکل یا سیگار است. هزینه سالانه درمان مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است. اگر چاقی نادیده گرفته شود، کاهش هزینه های سلامت در طول زمان اتفاق نخواهد افتاد.

چرا مالیات بیشتر؟

دو دلیل؛ اولین و واضح‌ترین مورد، جمع‌آوری بخشی از پول برای چیزی است که به عنوان مراقبت‌های بهداشتی همگانی پیشنهاد می‌شود، موضوعی که بحث جداگانه‌ای را به همراه دارد. دومین و شاید مهمترین دلیل افزایش آگاهی از آنچه می خوریم و تأثیر آن بر بدن ما است. متأسفانه مردم آمریکا نسبت به موضوع تغذیه بی اطلاع هستند.

چه مالیات هایی

ده ها پیشنهاد مالیاتی «غذای اشتباه» از یک پنی قوطی نوشابه تا ۱۰ درصد برای همه اقلام فست فود وجود دارد. شاید نیاز به جامع تر از این باشد. شاید غذاهای بسته بندی شده حاوی مقدار زیادی شکر و نشاسته به اندازه کل صنعت فست فود در ایجاد این مشکل نقش داشته باشند. این می تواند یک مقیاس کشویی برای همه غذاها به جز محصولات تازه بر اساس گرم چربی و شکر در هر ۱۰۰ گرم یا در هر وعده باشد.

نرخ مالیات چقدر است؟

وزارت کشاورزی پیشنهاد کرده است که برای مالیات های «غذاهای اشتباه» برای تغییر نحوه غذا خوردن مردم، ممکن است به ۱۰ تا ۳۰ درصد هزینه غذا نیاز داشته باشند. تخمین زده می شود که مالیات ۱۰ درصدی فدرال بر غذاهای چاق کننده در طی ۱۰ سال ۵۳۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. همچنین باید یک برنامه یارانه مالیاتی برای تشویق به خرید غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات تازه وجود داشته باشد. این البته تا حدودی درآمد کل را کاهش می دهد.

واکنش مخالفان

بسیاری از ما از جمله خود من مخالف مالیات بیشتر هستیم، اما مخالفت دیگری با مالیات از این نوع وجود دارد. در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است.

  • من چاق نیستم و نمی خواهم به کسی که عاشق نوشابه و دوریتوس هستم پول بدهم. شما همچنان می توانید هر چه می خواهید بخورید. پرداخت ۱.۱۰ دلار برای یک کیسه Dorritos به قیمت ۹۹ سنت ممکن است ارزان ترین راه برای پرداخت این مشکل باشد. به دلیل عظیم بودن این معضل اجتماعی اجتناب ناپذیر است که به نوعی برای شما هزینه ای نداشته باشد.
  • دولت باید از تلاش برای مشروعیت بخشیدن به رفتار ما دست بردارد و جیب ما را بچیند. ببخشید دوست من…خیلی دیر شد. در جامعه ای به این پیچیدگی و به طور کلی مرفه، هر کاری که انجام می دهیم به صورت جزئی بر دیگران تأثیر می گذارد. “هیچ انسانی جزیره نیست.” تنها راه هیچ کاری برای دولت این است که ایده مراقبت های بهداشتی همگانی را به طور کامل کنار بگذارد. چقدر تخیل شما برای این اتفاق خوب است؟
  • این یک مالیات قهقرایی است که به طور ناعادلانه بر فقرا تأثیر می گذارد. در ظاهر، به نظر می رسد که این درست باشد. افراد کم درآمد در تلاش برای افزایش یک دلار از غذای خود نشاسته و غذاهای ناسالم می خورند. همانطور که قبلا ذکر شد، برای انتخاب غذاهای سالم باید یارانه مالیاتی وجود داشته باشد. دلارهای بهداشت عمومی بیشتر به آموزش و آگاهی تغذیه نیاز دارد. با اطلاعات صحیح و کمی کمک، افراد کم درآمد می توانند وعده های غذایی سالم بخورند.

یکی از ایرادات پیگیری یک مشکل ملی بهداشت و درمان، فرار سیاسی از پاسخگویی و مسئولیت شخصی است. ما تا حد وابستگی به دولت آرام شده‌ایم، شرایطی که بازگشت آن دشوار است و به نظر می‌رسد دولت نقش خود را گرامی می‌دارد. مسئولیت تنها راه حل نهایی است. تا آن زمان همه به یک روش پرداخت می کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر