لیگ ملت های والیبال آمریکا تسلیم ایران شد/ شاگردان عطایی اولین شکست یانکیز را ثبت کردند


در سومین روز از هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت های ۲۰۲۲ در گروه مردان، شش دیدار امروز (پنجشنبه ۲ تیرماه) در شهرهای کوزون فیلیپین و صوفیه بلغارستان برگزار شد.

در ششمین و آخرین دیداری که امروز در سالن آرنا آرمات شهر صوفیه برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و آمریکا به مصاف هم رفتند که شاگردان بهروز عطایی در سه ست متوالی با ۲۵ امتیاز به برتری رسیدند. آنها با پیروزی های ۱۸، ۲۹ بر ۲۷ و ۲۷ بر ۲۵، نوار بردهای آمریکا را شکستند.

مبارزه فراتر از انتظار بازیکنان، عملکرد دقیق کادر فنی به ویژه درخواست بهروز عطایی برای وقت فنی و بررسی به موقع فیلم و هماهنگی تیم ایران در دیدار مقابل آمریکا از نکات قابل توجه عملکرد تیم ایران بود. . این مسابقه جستجو کنید و ۹ امتیاز بگیرید.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای بازی از ترکیب امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی زلوه و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

در ست اول دو تیم شروع به جدال کردند اما بازیکنان دو تیم کمی متشنج شدند، به تدریج تیم ایران بر حریف مسلط شد تا در وقت فنی ست اول به تساوی برسد. ۱۲-۷ ایالات متحده پیش است. تیم ایران همچنان در این ست برتری داشت و شاگردان عطایی با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به برتری رسیدند.

امین اسماعیل نژاد در این ست دو امتیاز گرفت و اشتباهات بازیکنان ایران (پنج) نصف آمریکا (۱۰) بود. در این ست هر دو تیم ۱۳ امتیاز از حمله به دست آوردند.

در ست دوم آمریکایی ها کمتر اشتباه کردند و رقابت دو تیم نزدیکتر شد اما وقت استراحت فنی این ست ۱۲ بر ۹ برای ایران رقم خورد. با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ طرف ایرانی، سرمربی آمریکایی برای جلوگیری از اختلاف امتیاز دو تیم استراحت کرد و در ادامه آمریکایی ها با کسب سه امتیاز متوالی به عطایی استراحت دادند.

در این ست هر دو تیم ۱۷ امتیاز افزایش یافتند و رقابت به امتیاز ۲۷ رسید تا در نهایت تیم ایران با کنجکاوی وادی ست را ۲۹ بر ۲۷ برد و بازیکن آمریکایی درخواست تماشای فیلم کرد. و ایران در ست ۲ بر صفر از حریفان پیش افتاد. مرتضی شریفی، امیررضا سرلک و علی رمضانی نیز در این ست برای ایران بازی کردند.

در ست سوم نیز بازیکنان ایران به مبارزه ادامه دادند و با وجود تلاش بازیکنان آمریکایی، ست سوم با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران به پایان رسید و سومین پیروزی را برای مردان والیبال ایران رقم زد. ششمین بازی در لیگ ملت ها. شریفی و اسفندیار بازی را با نتیجه ۲۶ بر ۲۵ به سود ایران متوقف کردند.

تایلر میچم، جاشوا توانیگا، توری دیفالکو، جفری جندریک، کایل انسینگ و توماس جاشک بازیکنان آمریکایی بودند که در ۶ دسته این تیم قرار گرفتند. کایل داگوستینو نیز لیبروی تیم به رهبری جان اسپایر بود.

آکینزی اردال از ترکیه به عنوان داور اول و فرناندز فونتس داوید از اسپانیا به عنوان داور دوم قضاوت کردند.

دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نیز در آرمات سوفیا آرنا از تماشای این دیدار بود. همچنین تماشاگران ایرانی زیادی از بلغارستان، رومانی، انگلیس و آمادا برای تماشای این بازی آمده بودند.

دیدار امروز تیم های والیبال ایران و آمریکا بیستمین بازی رسمی این دو تیم در تاریخ است. تیم آمریکا در ۱۳ بازی از ۱۹ بازی گذشته پیروز شده است و امروز هفتمین شکست مقابل ایران است.

تیم ملی والیبال ایالات متحده ۲۱ مدال در مسابقات جهانی والیبال از جمله سه مدال طلا و مسابقات قهرمانی المپیک (۱۹۸۴ لس آنجلس، ۱۹۸۸ سئول و ۲۰۰۸ پکن) کسب کرده است.

از دیگر افتخارات تیم ملی والیبال آمریکا می توان به جام جهانی مردان ۱۹۸۶ فرانسه، دو قهرمانی جام جهانی در سال های ۱۹۸۵ و ۲۰۱۵ و دو مدال طلای لیگ جهانی در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ اشاره کرد.

تیم والیبال مردان ایران از ساعت ۱۸ جمعه ۲ تیرماه در سومین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملت ها به مصاف برزیل می رود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید