لکنت زبان در کودکان دو ساله: راه خوردن آنها به لکنت

لکنت در کودکان دو ساله تا حد زیادی در رشد کودک مقصر است. لکنت یک اتفاق رایج در بین کودکان ۲ تا ۵ ساله است و باید ۵ تا ۶ ماه طول بکشد. حدود ۶۰ درصد از کودکان مبتلا به لکنت از ناهماهنگی ساده رنج می برند و در زمان معین بهبود می یابند. کسانی که لکنت آنها پس از یک دوره طولانی ادامه دارد باید برای رفع این مشکل تحت گفتار درمانی قرار گیرند.

عوامل متعددی در ایجاد لکنت در کودکان نقش دارند. مشکوک های معمول ژن ها (اگر والدین لکنت دارند، کودک نیز احتمالاً یکی خواهد بود)، جنسیت (پسرها بیشتر از دختران لکنت زبان دارند) و استرس (تغییر ناگهانی در زندگی کودک مانند تولد نوزاد جدید). در خانواده می تواند باعث لکنت زبان شود). تعداد کمی از مردم می دانند که لکنت می تواند با غذایی که می خورند نیز ایجاد شود. همانطور که می تواند توسط برخی داروها ایجاد شود، لکنت نیز می تواند توسط مواد تشکیل دهنده غذا ایجاد شود. بر اساس مطالعات، مواد شیمیایی موجود در برخی از غذاهای فرآوری شده ممکن است دلیل یا دلایل ایجاد لکنت در کودکان باشد. این مواد شیمیایی عبارتند از:

نیترات ها

نیترات‌ها که معمولاً به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شوند، در به تاخیر انداختن رشد کودکان نقش دارند. از آنجایی که لکنت در کودکان دو ساله یکی از مظاهر اختلال رشد است، باید از مصرف غذاهای فرآوری شده مانند هات داگ، ژامبون و سایر غذاهای سرد اجتناب شود.

سالیسیلات ها

سالیسیلات ها در غذاهای گیاهی یافت می شوند و در تولید داروها، نگهدارنده ها و طعم دهنده ها استفاده می شوند. والدین گزارش کرده اند که لکنت زبان در کودکان پس از مصرف برخی میوه ها یا سبزیجات و سایر مواد غذایی حاوی سالیسیلات بدتر می شود.

سولفیت ها

سولفیت ها به عنوان نگهدارنده در بسیاری از غذاهای فرآوری شده استفاده می شوند. به گفته برخی از والدین، لکنت زبان در کودکان دو ساله پس از مصرف غذاهای حاوی سولفیت مانند هات داگ و بیکن. هنگامی که سولفیت ها از رژیم غذایی حذف شدند، لکنت متوقف شد.

بنزوات ها در داروها

بنزوات های موجود در داروهایی مانند داروهای سرفه و آسم، لکنت زبان را در کودکان دو ساله و سایر کودکان خردسال افزایش می دهد. والدین همچنین گزارش می دهند که کودکان در هنگام مصرف این داروها تنبل، گوشه گیر و به طور غیر مشخصی ساکت می شوند. رفتار و گفتار عادی پس از قطع مصرف داروهای حاوی بنزوات برمی گردد.

اگرچه بسیاری از والدین گزارش می‌دهند که لکنت کودکانشان توسط برخی غذاها یا مواد شیمیایی غذایی مانند لبنیات، گندم، نیترات‌ها و سالیسیلات‌ها باعث ایجاد یا تشدید لکنت شده است، اما ادبیات فعلی پزشکی این موضوع را تأیید نمی‌کند. اثرات اجزای غذایی ذکر شده نیز در هر فردی متفاوت است. مصرف مواد شیمیایی ذکر شده در بالا ممکن است باعث ایجاد لکنت در کودکان دو ساله و همچنین رفتارهای بیشتر کودک شود که توسط برخی از والدین تایید شده است. بنابراین، برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود که محرک های غذایی یا شیمیایی مواد غذایی از برنامه غذایی کودک حذف شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر