لباس عروسی مراتی برای عروس و داماد

فرهنگ هند تلفیقی از فرهنگ های مختلف است که هر کدام نشان دهنده رنگ های مختلف هند است. جوامع مختلف ساکن هند در جشن های عروسی از آداب و رسوم خاص خود پیروی می کنند. تاثیر تفاوت های منطقه ای را می توان به وضوح در سبک برگزاری عروسی در هند مشاهده کرد.

جامعه ماهاراشترا یکی از آن جوامع هندی است که از روش ساده برگزاری عروسی پیروی می کند. فرهنگ ماهاراشترا آمیزه ای از فرهنگ آریایی و دراویدی است. تأثیر فرهنگ شمال و جنوب هند را می توان به وضوح در آداب و رسوم غذایی، مراسم عروسی و دیگر آداب و رسوم مشاهده کرد. مراسم عروسی مراتی به عنوان آیین های مقدس شناخته می شود. مراسم عروسی در جامعه مراتی معمولاً در روز برگزار می شود که بهترین زمان برای عقد ازدواج در نظر گرفته می شود.

مانند سایر جوامع هندی، ازدواج با سایر جوامع یا کاست در ازدواج مراتی احترام زیادی قائل نیست و اتحادهای زناشویی با همان جامعه معمولاً ثابت است. ماهاراشترا به ازدواج منظم اعتقاد دارد که به موجب آن والدین با رضایت آنها شریک ایده آلی برای فرزندان خود پیدا می کنند. به گفته ماهاراشترا، ازدواج دو روح را نه فقط برای یک زندگی، بلکه برای هفت زندگی بعدی به هم پیوند می دهد. اتحاد عروسی دو خانواده را متحد می کند و باعث می شود که شرکا به نهاد ازدواج ایمان بیاورند.

اعتقاد بر این است که چنین اتحادهایی به رشد و پیشرفت جامعه و اعضای آن کمک می کند. زمان ازدواج در هند به عنوان یک جشن جشن گرفته می شود، جایی که اعضای خانواده، اقوام و دوستان شرکت کننده در عروسی فرصتی برای نشان دادن لباس سنتی خود دارند. این روزی است که عروس و داماد در بهترین حالت خود به نظر می رسند و مرکز جذابیت همه هستند.

لباس عروس مراتی

عروس مراتی یک بت زنانگی است که به زیبایی نشان دهنده عروس هندی است. در روز عروسی، عروس‌های مراتی یک ساری سبز نه یاردی می پوشند که به سبک معمولی مراتی پوشیده شده است. به طور کلی عروس ماهاراشتری ساری می پوشد که یک ساری پر زرق و برق ماهاراشترا است که دارای طرح های پیچیده ای از نخ های طلا و نقره است و حاشیه زیبایی به طلا دوزی شده است. برخی از عروس‌ها در ازدواج مراتی نیز از سارفی سبز رنگ کانچی‌پورام استفاده می‌کنند که ظاهری زیبا به عروس می‌دهد.

موهای عروس به شکلی منظم بسته شده است تا به شکل یک موی تزیین شده با یک دسته گل یاس. عروس های مراتی برای عروسی خود جواهرات ساده می پوشند. لباس عروسی سبز بطری به زیبایی با نخ مروارید تزئین شده است. عروس‌ها رشته‌های نازک مروارید بر پیشانی خود می‌بندند، گردن‌بندی از طلا و مروارید و انگشتر طلایی که نه مروارید دارد. گوشواره ای که عروس به سر می کند دارای هفت مروارید است

عروس همچنین یک ست النگو سبز را با النگوهای طلایی در ازدواج مراتی می پوشد. نشانه وضعیت تأهل عروس است. عروس های مراتی نیز از یک کمربند زیبا از طلا و یک انگشتر نقره استفاده می کنند.

داماد مراتی از دوتی سنتی ترجیحاً سفید یا مایل به سفید استفاده می کند. داماد مراتی حلقه‌های طلایی به انگشتانش می‌زند و مهره‌های مروارید به گردن می‌زند. یک تکه پارچه بزرگ روی شانه های راست داماد می بندند و به ساری عروس می بندند و پس از آن که عروس و داماد برای یکدیگر نذر می کنند، هفت قدم برداشته می شود.

عروس و داماد نیز به نشانه باروری و شکوفایی روی کف دست خود طرح های حنا می زنند. آداب و رسوم ازدواج مراتی کاملاً شبیه سایر عروسی های هندو است، اما تأثیر منطقه ای به آن زیبایی می افزاید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر