قیمت نفت افزایش یافت – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، قیمت نفت در معامله امروز جمعه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت برنت با ۶۵ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۹۵ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت دیشب ۱.۵ درصد کاهش یافت. این شاخص ارزش بازار جهانی از ابتدای هفته جاری حدود ۰.۵ درصد کاهش یافته است.

معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با ۰.۸ درصد افزایش به ۶۶ سنت به ۸۸ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنجشنبه ۲ درصد کاهش یافت و از ابتدای هفته یک درصد افزایش یافت.

هر دو شاخص در اوایل معاملات روز جمعه، زمانی که دلار افزایش یافت، کاهش یافتند، اما پس از کاهش ۰.۳ درصدی شاخص دلار، قیمت ها دوباره بازگشتند.

تحلیلگران می گویند که انتظارات از عرضه محدود کفی را برای قیمت ها ایجاد کرده است، در حالی که نگرانی ها در مورد وضعیت تقاضا در بازار وجود دارد.

نگرانی ها در مورد رکود در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، روز پنجشنبه پس از آن که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که هنوز برای توقف افزایش نرخ بهره زود است، افزایش یافت. بانک مرکزی انگلیس نیز روز پنجشنبه هشدار داد که انگلیس وارد رکود شده است و ممکن است اقتصاد این کشور تا دو سال آینده رشد نکند.

به گزارش رویترز، در اقدامی که منعکس کننده نگرانی ها در مورد وضعیت تقاضا بود، عربستان سعودی قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب در آسیا را برای ماه دسامبر ۴۰ سنت کاهش داد و آن را ۵ دلار و ۴۵ سنت بالاتر از معیار عمان-دبی قرار داد.