قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۵


قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۵

هر اونس طلا امروز با ۰.۸۸ درصد کاهش به ۱۷۷۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام افزایش غیرمنتظره نرخ اشتغال در آمریکا، قیمت طلا کاهش یافت. اخبار حاکی از آن است که فدرال رزرو به سیاست های سختگیرانه خود برای مهار تورم ادامه خواهد داد.
ایالات متحده در ماه گذشته ۵۲۸۰۰۰ شغل به لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اضافه کرد که بیش از دو برابر تخمین اقتصاددانان است. پس از اعلام این گزارش قیمت دلار افزایش یافت و طلا تحت فشار بیشتری قرار گرفت.
قیمت طلا در بحبوحه تنش های ژئوپلیتیکی بین چین و آمریکا پس از سفر رئیس کنگره آمریکا به تایوان بهبود یافته است، اما وضعیت فعلی تغییر چندانی نکرده است.
هر اونس طلا امروز با ۰.۸۸ درصد کاهش به ۱۷۷۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.
پس از واکنش شدید پکن به حضور رئیس کنگره آمریکا با شلیک چند موشک به سمت تایوان، قیمت طلا برای سومین هفته متوالی افزایش یافت. اما پس از آن به دلیل گزارش اقتصادی آمریکا، قیمت طلا کاهش یافت.
تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا در حال حاضر زیر سطح ۱۸۰۰ دلار باقی خواهد ماند و شاخص قیمت مصرف کننده در کانون توجه قرار خواهد گرفت.
هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه تلاش ها برای کاهش تورم بر رشد اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد وجود ندارد. بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه نرخ بهره را به بیشترین میزان در ۲۷ سال اخیر افزایش داد و هشدار داد که بریتانیا به سمت رکود پیش می رود. در همین حال، رئیس فدرال رزرو آمریکا از رسیدن نرخ بهره در این کشور به بالای ۴ درصد خبر داد.
امروز، نقره با ۱.۳۹ درصد کاهش به ۱۹.۸۴ دلار رسید و پلاتین با ۰.۵۴ درصد افزایش به ۹۳۶.۲۶ دلار رسید.

انتهای پیام/۱۱۰

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305148