قدرت ویتامین ها برای سلامت پوستآیا می دانید چرا ویتامین C برای زیبایی و سلامتی مهم است؟

پوست سالم و بدون دردسر نتیجه عادات زندگی روزمره و حفظ آن است. با توجه به آنچه که می خورید، مانند نحوه مصرف ویتامین ها و مرور برنامه خود، می توانید روزهای خود را با دقت بیشتری سپری کنید تا از خشن شدن پوست جلوگیری کنید و به تمیز نگه داشتن پوست خود کمک کنید.

عکس های نارنجی

برای پوست صاف:

ویتامین B: حمایت تغذیه ای متعادل برای بهبود و جلوگیری از زبری پوست ضروری است. محتوای رژیم غذایی روزانه شما نیز برای تشکیل سلول های پوستی سالم مهم است. به طور خاص، مصرف ویتامین هایی مانند ویتامین B به جلوگیری از زبری پوست کمک می کند.

ویتامین B2:این ویتامین که “ویتامین پوست زیبا” نامیده می شود، بیشترین ارتباط را با سلامت پوست دارد. با مشارکت در متابولیسم پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها (قندها) که مواد تشکیل دهنده پوست هستند، از چرخش پوست حمایت می کند. نوسازی سلول ها را تقویت می کند و پوست صاف و سالم را تغذیه می کند. افرادی که وقتی از ورزش، کار سخت یا در دوران بارداری خسته می شوند، غذاهای چرب و کمبود ویتامین B2 را دوست دارند، پس بیشتر مراقب باشید.

ویتامین B6: در پیشگیری از درماتیت کار می کند، یک جزء ضروری است. سبوم را با ویتامین B2 کنترل می کند و آکنه را بهبود می بخشد. ویتامین های B محلول در آب هستند و به راحتی در بدن تجمع نمی یابند، بنابراین مصرف مکمل های روزانه ضروری است. ضمناً گفته می شود که با مصرف جامع B1، B2، B6 و … می توان به راحتی به این اثر دست یافت. مکمل های ویتامین و مکمل نیز زمانی که تشخیص هر وعده غذایی دشوار است توصیه می شود.

ویتامین سی: این ماده روی تولید کلاژن کار می کند و هنگامی که با اسید پانتوتنیک مصرف شود، سیستم ایمنی را تقویت می کند، ماده ای که پوست را زیبا نگه می دارد. ویتامین A که دارای اثر آنتی اکسیدانی است و ویتامین E که گردش خون را بهبود می بخشد نیز منجر به درخشان شدن پوست می شود.

ملزومات پاکسازی پوست:

مراقبت جامع مرطوب کننده: پوست برهنه در تماس مداوم با هوای بیرون خشک و تحریک می شود. عادت به ارائه مراقبت های مرطوب کننده جامع در بیرون از تبخیر آب جلوگیری می کند و از پوست صاف محافظت می کند. برای لوازم آرایشی، یک نوع با قدرت مرطوب کنندگی بالا را انتخاب کنید، مقدار زیادی آب را با لوسیون بمالید و سپس از کرم یا لوسیون شیری رنگ استفاده کنید تا رطوبت به داخل نفوذ نکند. پس از شستن صورت از آب و چربی پوست بی بهره می شود، پس به آرامی آن را با حوله فشار دهید و بلافاصله با مواد آرایشی تمیز کنید.

در مورد آکنه و جوش، خشک شدن یک عامل بدتر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که تعادل را با مرطوب کردن مناسب و بدون چسبیدن به آن بهبود ببخشید زیرا چسبنده است.

هنگام بیرون رفتن در طول روز، مراقب اشعه ماوراء بنفش باشید که می تواند به پوست شما آسیب برساند. اگر پوست حساسی دارید، ضد آفتابی را انتخاب کنید که تحریک کمتری داشته باشد و بیشتر استفاده کنید.

خواب راحت: پوست ما با تکرار تقسیم سلولی و تجدید در طول خواب هر روز ترمیم می شود که برای جلوگیری از خشن شدن پوست بدون ایجاد آسیب در طول روز ضروری است. می گویند خواب روز بعد از ساعت ۲۲ تا ۲ بعد از ظهر زمان طلایی پوست است، اما نکته مهم این است که در همان ساعت بخوابید. خوابیدن در زمان های منظم ساعت بدن شما را کنترل می کند و ترشح هورمون های رشدی که پوست شما را تغذیه می کنند را آسان تر می کند. باید سعی کنید حداقل ۶ ساعت در روز راحت بخوابید و از خوابیدن در تعطیلات و تا دیروقت بیدار ماندن خودداری کنید.

نور از تلفن هوشمند: رایانه های شخصی، تلویزیون ها و غیره نه تنها در خواب اختلال ایجاد می کنند، بلکه می توانند باعث پیری نور شوند. سعی کنید قبل از خواب از نگاه کردن خودداری کنید. ویتامین B2 و ویتامین B6 اعصاب را آرام می کند و به خواب کمک می کند.


حفظ یک محیط تمیز می تواند از تهاجم باکتری ها بگریزد:

نفوذ باکتری های مختلف از جمله گرده و آلاینده های هوا به داخل پوست منجر به زبری پوست، خارش و درماتیت می شود. حوله، دستمال و ملافه را همیشه تمیز نگه دارید. من دوست دارم اتاق را مرتب تمیز کنم. همچنین استفاده از تصفیه کننده هوا یا پاک کننده فوتون موثر است.

بلافاصله پس از بازگشت از محل کار، صورت و دست های خود را بشویید تا تمیز شوند. مهم است که صورت خود را تمیز کنید تا چربی و عرق پوست شما نیز تحریک شود، اما مراقب باشید که آن را زیاد مالش ندهید یا زیاد نشویید، زیرا ممکن است باعث زبری پوست شود.

ویتامین موثر برای پوست زبر:

مکمل ها، نوشیدنی ها و غذاها. ویتامین E و C پوست خشن را بهبود می بخشد. ویتامین باعث بهبود پوست زبر از داخل بدن می شود! مراقبت از محیط داخلی اساس ایجاد پوستی زیبا است. ویتامین C و ویتامین E برای پوست خشن، مکمل ها و نوشیدنی ها و غذاهایی که می خواهید انتخاب کنید، موثر هستند.


ویتامین C برای حفظ زیبایی و سلامت ضروری است:

بسیاری از لوازم آرایشی و مکمل‌های حاوی ویتامین C در ژاپن و سراسر جهان عرضه شده‌اند و در پوست‌های زیبایی، تزریق ویتامین C برای سفید کردن، زیبایی پوست و تقویت سیستم ایمنی دوباره مورد توجه قرار گرفته‌اند و اکنون دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کمبود ویتامین C: باعث کمبود کلاژن، از دست دادن خاصیت ارتجاعی، استحکام و درخشندگی، افتادگی و شکنندگی رگ‌های خونی و آسیب به پوست و بدن می‌شود. ویتامین C نقش بسیار مهمی در تشکیل کلاژن در بدن ایفا می کند، بنابراین مصرف مثبت آن بسیار مهم است. ویتامین C نمی تواند در بدن ساخته شود و بیشتر ویتامین C بعد از حدود ۴ هفته در پلاسما وجود دارد.

تا زمانی که زنده هستید، باید آن را به طور منظم از غذا دریافت کنید. علاوه بر این، ویتامین C شکننده است و به راحتی متابولیزه می شود، بنابراین به اندازه کافی بخورید.

عکس

یک نظریه وجود دارد که لازم است بیش از دو برابر مقدار روزانه غذا بخورید.
اما از آنجایی که ویتامین C بیشتر توسط اندام های داخلی استفاده می شود، برای پوست کافی نیست. ممکن است ارسال مقدار ممکن نباشد و این ممکن است باعث زبری پوست شود.

برای پوست زیبا: مهم است که ویتامین C را مستقیماً روی پوست بمالید. یک مشتق ویتامین C را انتخاب کنید که متناسب با پوست شما باشد. ویتامین C برای پوست مهم است، اما قوام کمی دارد و به راحتی توسط پوست جذب نمی شود.

چشم انداز اثرات سفید کننده و ضد پیری: یافته های تحقیقات اخیر نیز نتایج امیدوارکننده ای را در بهبود عملکرد مانع نشان می دهد. مشتقات ویتامین C کمتر برای پوست تحریک می شود و می توان با اطمینان در بهبود پوست حساس، خشک و آسیب دیده بزرگسالان استفاده کرد.

علاوه بر این، ضمن محافظت از پوست، از آکنه جلوگیری می کند، از اسکارهای آکنه مراقبت می کند، ترشح سبوم را کاهش می دهد تا منافذ را کاهش دهد، از تشکیل رنگدانه های ملانین جلوگیری می کند، از لک و کک و مک جلوگیری می کند و اثر آنتی اکسیدانی دارد، بنابراین از پیری نیز جلوگیری می کند.

تحقیقات بر روی این مواد ممتاز و مشتقات ویتامین C همچنان ادامه دارد و در سال‌های اخیر با افزایش تولید سرامیدها، عملکرد سدی پوست را بهبود بخشیده و تولید اسید هیالورونیک را که برای آبرسانی پوست ضروری است، افزایش می‌دهد.

همچنین انتظار می رود که تأثیری ضروری در تشکیل پایه پوست داشته باشد. اگر پوست حساسی دارید که تمایل به پوسته پوسته شدن دارد، ویتامین C خوب مصرف کنید و به دنبال پوستی سالم باشید، ویتامین C برای پوست مهم است، اما قوام کمی دارد و به راحتی جذب پوست نمی شود.

اگر بیش از دو برابر روزانه مصرف نکنید، پوست زبر می شود؟

ویتامین C توسط بدن ساخته نمی شود، بنابراین تا زمانی که زنده هستید، باید آن را به طور منظم از غذا دریافت کنید. علاوه بر این، ویتامین C شکننده است و به راحتی متابولیزه می شود، بنابراین به اندازه کافی بخورید. سپس، این نظریه وجود دارد که باید بیش از دو برابر مقدار روزانه غذا خورد. اما از آنجایی که ویتامین C بیشتر توسط اندام های داخلی استفاده می شود، برای پوست کافی نیست.

ممکن است ارسال مقدار ممکن نباشد و این ممکن است باعث زبری پوست شود.

برای داشتن پوستی زیبا، مهم است که ویتامین C را مستقیماً روی پوست بمالید. یک مشتق ویتامین C را انتخاب کنید که متناسب با پوست شما باشد. ویتامین C برای پوست مهم است، اما قوام کمی دارد و به راحتی توسط پوست جذب نمی شود.


کلید دستیابی به جلوه زیباتر پوست، نحوه رساندن و فعال شدن ویتامین C در پوست است. چیزی که در آنجا متولد شد “مشتق ویتامین C” بود که دو برابر ویتامین C را بهبود می بخشد. مشتقات ویتامین C چیزی است که باعث می شود ویتامین C به پوست نفوذ کند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/