فیلم بعدی پل شریدر درباره یک پرستار/ از نفرت به رستگاری است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پلی لیست، پل خردکن کارگردان و فیلمنامه نویس او با حضور در جشنواره فیلم نیویورک ۲۰۲۲ از ساخت فیلم بعدی خود خبر داد و گفت که فیلم بعدی او درباره پرستاری در پورتوریکو خواهد بود، اما انتخاب این شغل تنها یک استعاره برای بیان مفهوم مورد نظرش است.

این فیلمساز حمایت کرد جوئل پاداش شما و سیگورنی بافنده بازیگران فیلم «استاد باغبان» در جلسه پرسش و جواب این فیلم ساخته شد، گفت در سه گانه هم همین کار را کرده است پایان چیزی که او آن را «مرد تنهای خدا» نامید و شامل فیلم‌های «اول متمم» و «کارت شمار» بود.

این فیلمنامه نویس جو، که همچنین نویسنده «راننده تاکسی» اسکورسیزی است، گفت که همیشه به این نوع شخصیت‌های خاص علاقه داشته است. یعنی کسی که خود را مقصر می‌داند، خود را تنبیه می‌کند، اشتباهاتی در زندگی‌اش مرتکب شده است و می‌خواهد با از خود گذشتگی آن را جبران کند. گفت: شخصیت تراویس چنین شخصیتی در سرتاسر فیلم «راننده تاکسی» وجود دارد و در فیلم «استاد باغبان» نیز همین موضوع تکرار شده است.

خردکن وی گفت: این داستان ها مربوط به شخصی است که نقاب کار خود را می پوشاند و منتظر اتفاقی است. او همچنین گفت که مردم رانندگان تاکسی را به عنوان دوستان پرحرف می شناسند، اما او قلب سیاه داستایوفسکی را دید که در یک تابوت زرد در وسط فاضلاب به نام شهر حرکت می کرد.

بعد از انجام فیلم گفت جدید این سه گانه با یکسان بودن داستان فیلم جدید به چهارضلعی تبدیل می شود و تنها تفاوتش این است که این بار شخصیت اصلی داستان یک زن است زیرا وقت دارد درباره چیزی که نمی داند بنویسد.

این فیلمساز به استعاره ای که در «استاد باغبان» برای گسترش بذر نفرت یا عشق به کار رفته بود، فکر کرد و گفت که این احساسات به سرعت ریشه می دهند. برای اجرا و در عین حال می توانند دوباره متولد شوند و احیای معنوی و رستگاری را تجربه کنند.

“استاد باغبان” هنوز غربالگری هنوز نه و تاریخ غربالگری آن هم اعلام نشده است.