فست فود چه نقشی در زندگی ما باید داشته باشد؟

غذای ناسالم، فست فود، غذای فرآوری شده – هر چه اسمش را انتخاب کنید، همه جا هست. گسترش فست فود در سراسر جهان باعث افزایش شدید چاقی شده است، به ویژه در دنیای غرب، و طبق گفته دولت استرالیا، نزدیک به ۲۵ درصد از جوانان استرالیایی دارای اضافه وزن هستند.

فست فود برای ما مفید باشد یا نه، دانای کل است و با بوهای آن و روزانه مواجه هستیم. بنابراین چگونه ما به طور واقع بینانه به لویاتان فست فود در زندگی روزمره خود نزدیک شویم؟ در اینجا چند راه برای مبارزه موفقیت آمیز با هیولای ناخواسته وجود دارد:

· خیلی سفت و سخت نباش: در حالی که فست فود به هیچ وجه نباید بخشی از رژیم غذایی روزانه شما باشد، هیچ ایرادی ندارد که هر چند وقت یکبار خود را اغوا کنید. چه برای ارضای هوس و چه برای صرفه جویی در وقت زمانی که خانواده در پایان یک روز طولانی و پر استرس به شام ​​نیاز دارند، هر چند وقت یک بار به خودتان چراغ سبز بدهید تا در Hungry Jacks توقف کنید. یک رژیم غذایی سالم به معنای تعادل و تعادل به این معنی است که هر چند وقت یک بار در جهت بد حرکت کنید.

· برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید: اکثر مردم گزینه فست فود را انتخاب می کنند زیرا در دنیای پر زمان ما بسیار راحت است. یکی از راه های جلوگیری از افتادن در گودال غذای ناسالم این است که برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید. هر آخر هفته از شام هایی که می خواهید در هفته بعد از شام سالم و متعادل بخورید، فهرستی تهیه کنید. آخر هفته را به خرید لوازم خود اختصاص دهید تا در طول هفته آماده باشید. یکی دیگر از مزایای برنامه ریزی شام سالم این است که می توانند در روز بعد به ناهارهای سالم تبدیل شوند.

· ورزش: ورزش چه ربطی به نقش فست فود در زندگی شما دارد؟ خیلی، در واقع. ورزش مستلزم این است که نسبت به آنچه در بدن خود می‌گذارید هوشیارتر باشید. اگر ورزش می کنید، باید عادات غذایی سالم تری ایجاد کنید و ممکن است متوجه شوید که چندان به غذاهای فرآوری شده علاقه ندارید. ورزش همچنین شما را سالم و تناسب اندام نگه می دارد تا زمانی که غذای ناسالم گاه به گاه از بین می رود.

فست فود باید نقش کوچکی در زندگی شما داشته باشد، اما نه بهترین بازیگر نقش مکمل – بیشتر شبیه به یکی از نام هایی که در انتهای فیلم در تیتراژ خودنمایی می کند. لازم نیست در مورد پرهیز از غذاهای فست فود جزمی باشید، اما اگر در مورد آنچه می خورید آگاه باشید و برای ایجاد عادات غذایی سالم و ورزش تلاش کنید، غذاهای ناسالم طبیعتاً به مکان مناسب خود – شب های فیلم و روزهای پر استرس تنزل پیدا می کنند. .

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر