فست فود و غذاهای سنتی

اصطلاح پخت و پز شامل طیف گسترده ای از روش ها، ابزارها و ترکیبی از مواد برای ایجاد طعم و هضم غذا است. یک روش پخت و پز که به عنوان غذا شناخته می شود، به طور کلی نیاز به انتخاب، اندازه گیری و ترکیب مواد تشکیل دهنده در یک روش کنترل شده در تلاش برای دستیابی به نتیجه مطلوب دارد. محدودیت‌های موفقیت شامل تنوع مواد، شرایط محیطی، ابزار و مهارت‌های فردی آشپزی است. تنوع آشپزی در سراسر جهان بازتاب بسیاری از ملاحظات غذایی، هنری، کشاورزی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی است که بر آن تأثیر می گذارد. پخت و پز نیاز به اعمال حرارت به غذا دارد که به طور معمول آن را از نظر شیمیایی تغییر می دهد و طعم، بافت، ظاهر و خواص غذایی آن را تغییر می دهد. شواهد باستان شناسی وجود دارد که نئاندرتال ها غذای خود را با آتش می پختند که مهمترین چیزی است که نئاندرتال ها کشف کردند. فرهنگ طبخ غذا و آشپزی از کشوری به کشور دیگر و از فرهنگی به فرهنگی دیگر متفاوت است و هر آشپزی ویژگی های خاص خود را دارد. امروزه با توجه به اینکه زندگی مدرن همه چیز را در اطراف ما تغییر داده و سبک زندگی و عادات غذایی ما را تحت تاثیر قرار داده است، مردم کمتر برای غذای خود آماده می شوند. عادات غذایی افراد جوامع مختلف را متحد می کند. فرآیند تولید و خوردن غذا خواص جدیدی به دست می آورد. به نظر می رسد که غذاهای موجود در اطراف ما با غذاهایی که به خوردن عادت کرده ایم بسیار متفاوت است.

عادات غذایی و سبک زندگی

همه چیز با سرعت بالا پیش می رود، مردم وقت پخت و پز ندارند، میل و حوصله ماندن بیشتر در آشپزخانه را ندارند، تمایلی به تهیه غذای خود ندارند. نسل قدیم هنوز هم ترجیح می دهند غذای خود را بپزند برخلاف جوانانی که ترجیح می دهند فست فود بخورند زیرا نمی خواهند زمان زیادی را صرف آشپزی کنند و می خواهند آشپزی کنند. زندگی مدرن عادات غذایی ما را شکل می دهد و ما را به بردگانی که از سرعت آن پیروی می کنند عشق می ورزد. یافتن یک فست فود در هر مکان و هر گوشه ای کار سختی نیست. بر اساس بسیاری از مطالعات، مصرف فست فود به زندگی اجتماعی و اقتصادی کشور آسیب وارد می کند و مشکلات سلامتی بسیاری از جمله چاقی و بیماری های قلبی را به دنبال دارد. همچنین بسیاری از متخصصان تغذیه از کشورهای مختلف قبلاً ویژگی اپیدمیولوژیک فست فود را اعلام کرده اند. روند سریع جهانی شدن و زندگی مدرن بر عادات غذایی ما تأثیر می گذارد و فرصتی برای رشد و شکوفایی رستوران های فست فود فراهم می کند. به نظر می رسد فست فود در همه جا بسیار محبوب شده است، اگرچه برخی از جنبه های مثبت فست فود تهیه آسان، در بسیاری از مکان ها و یک وعده غذایی اصلی است. اما از سوی دیگر می‌توان دریافت که جنبه‌های منفی آن مهم‌تر و بزرگ‌تر است. فکر می کنم به راحتی می توان فهمید که فست فود پدیده ای است که مردم آن را می پذیرند. روند از بین رفتن فرهنگ سنتی را با توسعه رستوران های فست فود در تمام کشورهای جهان شاهد خواهیم بود.

چگونه با اعتیاد به فست فود مبارزه کنیم

بهترین نمونه موفقیت فست فود در تغییر زندگی مدرن، تسخیر بازار جهانی غذا توسط شرکت غول‌پیکر فست فود مانند مک‌دونالد، کی‌اف‌سی و دیگران است. طبق وب سایت مک دونالد، مک دونالد تقریباً ۲۹۰۰۰ رستوران در ۱۲۰ کشور در سراسر جهان دارد که روزانه به ۵۴ میلیون مشتری خدمات ارائه می دهد. علاوه بر این، نشان دهنده واقعیت این تغییر در ترجیحات غذایی و حتی در خود شیوه زندگی است. شکی نیست که فست فود اکنون چهره بسیاری از کشورها و عادات غذایی در سراسر جهان را تغییر داده است. به طور خلاصه، متأسفانه، جلوگیری از چنین تغییرات جهانی دشوار است که غذاهای سنتی جایگزین غذاهای جدید مشترک برای همه مردم در همه کشورهای جهان شود. اما خبر خوب این است که اخیراً برخی افراد و برخی جنبش ها سعی در مقایسه روند زندگی مدرن دارند و از مردم می خواهند به غذاهای سنتی خود بازگردند. برای حل این مشکل به رستوران هایی نیاز داریم که غذاهای سنتی سرو کنند و بتوانند تعداد زیادی مشتری وفادار را جذب کنند. همچنین والدین باید طرز تهیه و طبخ غذاهای سنتی را به فرزندان خود بیاموزند. بسیاری از مردم متوجه می شوند که غذاهای سنتی برای سلامتی ما بسیار بهتر است، بنابراین می خواهند سنت های آشپزی را حفظ کنند و از تبخیر آنها جلوگیری کنند. امید زیادی برای مردم وجود دارد که آداب و سنن خود را در تهیه غذا حفظ کنند. موانع اصلی سبک زندگی مدرن است. شاید عده ای بگویند که حفظ غذای سنتی ما کار سختی است، زیرا زمان زیادی برای تهیه آن صرف می شود و امروزه مردم نمی توانند زمان زیادی را صرف پخت و پز کنند. ممکن است افراد دیگر به خصوص افراد مسن بگویند که حیف است فرهنگ و سنت ها را از بین ببریم. شاید حق با این افراد باشد.

نتیجه

این روزها مشکلات سلامتی افراد مربوط به عادات غذایی جدید و مصرف فست فودها بیشتر شده است. با وجود برخی از مزایای فست فود، مضرات فست فود بیشتر از فواید آن نیست. من فکر می کنم مردم باید واقعیت منفی مصرف غذاهای ناسالم و فواید تهیه غذای خود را در خانه در نظر بگیرند. بی انصافی است که غذاهای سنتی که از نسلی به نسل دیگر به ما منتقل می شود با غذاهای ناسالم جایگزین شود که بیشتر از اینکه به ما ضرر برساند، ضرر خواهد داشت. حیف است سنت های آشپزی و خوردن غذاهای خانگی را که مادرانمان با هم دور سفره درست می کردند، از دست بدهیم. من مطمئن هستم که همه ما باید به فکر این مشکل باشیم و سعی کنیم راه حل مناسبی برای حفظ فرهنگ خود، غذاهای سنتی و مهمتر از همه سلامت خود پیدا کنیم. بنابراین ما باید فوراً برای حفظ غذاهای سنتی و تشویق مردم به تهیه غذاهای خود اقدام کنیم تا بتوانند سالم بمانند و عمر طولانی تری داشته باشند. اگرچه فست فود ارزان، راحت، خوشمزه و در هر گوشه از شهرهای ما موجود است، اما این بدان معنا نیست که سلامتی ما از فست فودی که می خوریم ارزان تر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر