فائو: ۸۶۸ میلیون نفر در جهان غذایی برای خوردن ندارند/کاهش قیمت جهانی نفت و غلات


فائو: ۸۶۸ میلیون نفر در جهان غذایی برای خوردن ندارند/ قیمت جهانی نفت و غلات پایین است

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد که قیمت جهانی مواد غذایی شدیدترین کاهش ماهانه خود را در نزدیک به ۱۴ سال گذشته ثبت کرده است که عمدتا به دلیل کاهش قابل توجه قیمت روغن نباتی و غلات بوده است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ملی نیوز، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد که قیمت جهانی مواد غذایی شدیدترین کاهش ماهانه خود را در نزدیک به ۱۴ سال گذشته ثبت کرد که بیشتر آن به دلیل کاهش قابل توجه قیمت ها بوده است. روغن سبزیجات. و غلات وجود داشت.

این سازمان بین المللی در گزارش خود نوشت: شاخص قیمت مواد غذایی فائو، معیاری که برای اندازه گیری تغییرات ماهانه قیمت جهانی سبدی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، در ماه جولای به طور میانگین ۱۴۰.۹ واحد بوده که نشان دهنده کاهش حدود ۸.۷ درصدی است. این رقم بزرگترین کاهش ماهانه از اکتبر ۲۰۰۸ است.

با این حال، فائو تأکید کرد که رقم ژوئیه، اگرچه چهارمین کاهش ماهانه متوالی است، اما نشان دهنده افزایش بیش از ۱۳ درصدی نسبت به سال گذشته است.

فائو پیش بینی می کند تولید غلات جهان برای اولین بار در ۴ سال گذشته کاهش یابد. هشدار هولناک فائو در مورد کمبود جهانی کودهای شیمیایی/ روسیه و اوکراین هنوز در میانه هستند.

در این گزارش همچنین آمده است که ۸۶۸ میلیون نفر در جهان غذای کافی برای خوردن ندارند و ۲۵ کشور در معرض خطر جدی قرار دارند و وضعیت آنها رو به وخامت است.

علاوه بر این، گزارش فائو به افزایش ۳۰ درصدی قیمت کود از ابتدای سال تاکنون اشاره کرده است که دلیل کاهش تولید محصولات کشاورزی است.

این سازمان همچنین تاکید کرد که افزایش قیمت مواد غذایی باعث افزایش گرسنگی در جهان شده و افراد، خانواده ها و جوامع را تحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، خانوارهایی که بخش بزرگی از درآمد خود را صرف خرید کالاهای اساسی تجارت بین‌المللی مواد غذایی مانند گندم، برنج و ذرت می‌کنند، بیشتر در معرض خطر سلامت ضعیف قرار دارند.

Deep Knowledge Analytics ماه گذشته در گزارشی اعلام کرد که قیمت‌های جهانی مواد غذایی در اواسط دهه ۲۰۲۰، زمانی که همه‌گیری ویروس کرونا کسب‌وکارها را بسته و زنجیره‌های تامین را گسترش داد، شروع به افزایش کرد.

شاخص غلات غذایی فائو پس از کاهش ۱۱.۵ درصدی نسبت به ژوئن به ۱۴۷.۳ واحد در ماه جولای رسید، اما نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

این در حالی است که شاخص قیمت روغن نباتی در ماه جولای به طور متوسط ​​۱۷۱.۱ واحد بوده که نسبت به پایین ترین سطح ۱۰ ماهه نزدیک به ۲۰ درصد کاهش داشته است. میانگین شاخص لبنیات در ماه گذشته با ۲.۵ درصد کاهش به ۱۴۶.۴ واحد رسید، اما همچنان یک چهارم بیشتر از ژوئیه ۲۰۲۱ است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305192