عوارض جانبی پرخوری عصبی – آنچه باید بدانید

پرخوری عصبی یک بیماری خطرناک است که در بین زنان جوان رایج شده است. با فشارهای مضاعف جامعه و حتی اعضای خانواده که به دختران جوان می گویند راه موفقیت و زیبایی لاغر بودن است، بسیاری به رژیم های غذایی افراطی مانند پرخوری عصبی روی می آورند که می تواند اثرات شدیدی بر سلامت روحی و جسمی آنها داشته باشد. پرخوری عصبی با پرخوری و پاکسازی مشخص می شود و عوارض جانبی این رفتار می تواند مخرب باشد.

بسیاری از این عوارض جانبی در مراحل اولیه بیماری آشکار نیستند. بسیاری از مردم فقط معده درد خواهند داشت، اما این معمولاً به دلیل شایع بودن آنها، کسی را نگران نمی کند. با این حال، با گذشت زمان، عوارض جانبی پرخوری عصبی بدتر می شود. پس از چند بار استفراغ اجباری، ممکن است فرد خون ببیند و معده درد فزاینده ای داشته باشد و این تازه شروع کار است.

یکی از شایع ترین عوارض پرخوری عصبی تغییر رنگ دندان یا پوسیدگی دندان است. از آنجایی که معده حاوی اسید است، استفراغ مداوم می تواند باعث مشکلات دندانی بسیاری شود که در اثر تماس دندان ها با اسید ایجاد می شود. اسید معده همچنین می تواند بر مری تأثیر بگذارد و باعث خونریزی آن شود. کسانی که بیش از حد استفراغ می کنند نیز ممکن است مری خود را پاره کنند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشته باشند. استفراغ مکرر می تواند اثرات جدی بر بدن داشته باشد. محتویات معده همچنین دارای پتانسیل ورود به حفره های سینوسی یا ریه ها و ایجاد عفونت هستند.

بولیمیا عوارض جسمی زیادی دارد، مانند مشکلات اندام، ضربان قلب نامنظم، سوءتغذیه به دلیل استفراغ مداوم و همچنین ضعف استخوان ها و احساس ضعف کلی. البته این عوارض پرخوری عصبی وحشتناک هستند، اما عوارض به همین جا ختم نمی شود و انصافاً عوارض جسمی بدترین آنها نیست. کسانی که از پرخوری عصبی رنج می برند از آسیب های روانی شدید نیز رنج می برند.

احساسات خارج از کنترل اغلب با پرخوری عصبی همراه است. مردم همچنین ممکن است احساس اضطراب یا افسردگی کنند، زیرا پرخوری عصبی اغلب می تواند باعث عدم تعادل شیمیایی در مغز شود. پرخوری عصبی نه تنها یک بیماری است، بلکه چیزی است که کنترل زندگی فرد مبتلا را به دست می گیرد. اگرچه ممکن است به نظر برسد که آنها از غذا متنفرند، اما هنوز مدام در ذهن آنهاست. افراد بولیمیک همچنین ممکن است نتوانند در حضور دیگران غذا بخورند یا با هم از افراد دوری کنند.

اغلب، پرخوری عصبی یک اختلال در خوردن است که به سادگی مورد توجه قرار می گیرد. ممکن است دیدن برخی از عوارض جانبی فردی که از این بیماری رنج می برد دشوار باشد. اما اگر این علائم به حال خود رها شوند منجر به مرگ می شوند. پرخوری عصبی یک بیماری وحشتناک است که جان هزاران نوجوان را گرفته است، بنابراین مهم است که به علائم آن توجه کنید تا احتمال بروز این عوارض جانبی وجود نداشته باشد.

این تنها فهرستی جزئی از عوارض پرخوری عصبی است، اما تعداد بیشتری نیز وجود دارد. این یک لیست وحشتناک است، بنابراین شما می خواهید هر کاری که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ کس مجبور به مقابله با آنها نیست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر