عوارض جانبی اسپیرولینا

علیرغم تقریباً تمام عوامل با کیفیت بالای این مکمل سلامتی خاص، همیشه در مورد اثرات منفی اسپیرولینا مطالعه کنید. یک شخص واقعاً باید از همه مسائل احتمالی آگاه باشد. راهنمای بعدی را بررسی کنید تا از آن آگاه شوید.

حدود ۳۰ سال است که اسپیرولینا به طور گسترده به عنوان یک مکمل رژیم غذایی در سراسر جهان استفاده می شود. این در واقع یک جلبک آبی است که اغلب در محیط های قلیایی رشد می کند. اسپیرولینا منبع بسیار خوبی از بسیاری از مواد مغذی متنوع است که بیش از ۱۰۰ مورد از آنها را تشکیل می دهد. سرشار از پروتئین های سالم گیاهی، ویتامین های تغذیه ای، مواد معدنی و غیره است.

این واقعاً برای کسانی که در برنامه رژیم گیاهخواری هستند و عناصر زیادی ندارند بسیار مهم است. بدون شک اسپیرولینا برای نوجوانان و مادران باردار نیز مفید است، زیرا این دو گروه به مواد مغذی اضافی نیاز دارند. با درک اینکه این واقعا مکمل غذایی خالص است، تنها مواردی از عوارض جانبی اسپیرولینا ثبت شده است.

مصرف بیش از حد اسپیرولینا در واقع تقریبا غیرممکن است، علیرغم این واقعیت که تعداد کمی از مردان و زنان تمایل به حساسیت بیش از حد به اسپیرولینا دارند. در این نوع موارد، افراد ممکن است جوش های پوستی تشدید کننده داشته باشند. دریافت تنها پنجاه گرم اسپیرولینا در روز نباید تقریباً عوارض جانبی ایجاد کند. در نتیجه این واقعیت ساده فقط حدود هفتاد درصد پروتئین لازم را دارد، تعدادی از افراد حالت تهوع را گزارش کرده اند.

این به دلیل این واقعیت است که بدن سعی می کند مواد اضافی را به گونه ای هضم کند که منجر به حرارت اضافی می شود. احساس لذت شگفت انگیز یا از دست دادن خواب ممکن است با تب تکمیل شود. افرادی که در حال حاضر مشکلات مربوط به مشکلات معده یا مشکلات گاز شکمی دارند، ممکن است دچار معده درد، مشکلات روده یا اسهال، گازهای ناخواسته، سکسکه و بسیاری دیگر شوند. بسیاری از مبتلایان واقعاً احساس خستگی، شکننده یا فقط مریض و خستگی می‌کردند، اگرچه برخی دیگر به دلیل ضعف و بی‌حسی و همچنین احساس بیماری دچار مشکلاتی شده‌اند.

افرادی که دارای وزن زیاد هستند که از اسپیرولینا استفاده می کنند، ممکن است در سیستم خاص خود با منابع آب بیشتری مواجه شوند (ادم)، که به نظر می رسد این افراد چند پوند اضافه کرده اند. این به دلیل این واقعیت است که آب در سیستم بدن در حجم بیشتری نسبت به استاندارد وجود دارد. افرادی که معمولاً بیش از مقدار کافی گلبول قرمز ندارند ممکن است خونریزی جزئی بینی را تجربه کنند که اغلب در خانم ها طبیعی است. تقریباً تمام این اثرات ثانویه اسپیرولینا را دقیقاً قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر یا به چه سبکی از آن استفاده خواهید کرد، نگران کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر