علل فشار خون بالا – شروع سالم


علل فشار خون بالا

فشار خون اندازه گیری میزان خون سختی است که از طریق رگ های خونی بدن انسان به قلب و از قلب پمپ می شود. فشار خون بالا همچنین فشار خون پایین برای هیچکس ایده آل نیست. در واقع یک محدوده طبیعی برای فشار خون وجود دارد که به اندازه گیری هر فرد بستگی دارد. این معمولاً به سن و سلامت فعلی فرد بستگی دارد. معمولاً در نقاط خاصی از بدن اندازه گیری می شود. برای اندازه گیری فشار خون از ابزاری به نام فشارسنج استفاده می شود.


فشار خون بالا چیزی است که پزشکان معمولاً نگران آن هستند زیرا شرایط خاصی در ارتباط با آن وجود دارد. سلامت یک فرد معمولاً تحت تأثیر میزان فشار در رگ های خونی است. فشار با فشار سنج سیستولیک و دیاستولیک با توجه به ضربان قلب فرد اندازه گیری می شود.

دلیل بالا فشار خون

سابقه خانوادگی

علت اصلی بیشتر موارد فشار خون بالا برای فرد ناشناخته است. عواملی وجود دارد که فرد را بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری می کند. با این حال، مشخص نیست که چرا برخی افراد به این عارضه مبتلا هستند. چند مورد وجود دارد که فشار بالا فشار به دلیل مشکلات کلیوی تنگی شریانی و ناهنجاری های فیزیکی آئورت نیز ممکن است علت باشد. ژن ها نیز دلیل مستعد ابتلا به فشار خون بالا هستند. خانواده هایی که سابقه این عارضه را دارند باید از عوامل موثر در بروز این عارضه آگاه باشند تا بتوانند از تاثیر منفی آن بر زندگی خود جلوگیری کنند.

اضطراب و استرس

بسیاری از پزشکان اغلب فشار خون بالا را با خلق و خوی افراد مرتبط می دانند. عصبانیت و آشفتگی اغلب باعث فشار خون بالا می شود. این هست بنابراین بسیاری از پزشکان زندگی آرام و بدون استرس را برای مبتلایان به این بیماری توصیه می کنند.

از سوی دیگر، فشار خون بالا در فردی که قبلاً این بیماری را دارد ممکن است منجر به سردرد و سایر احساسات عجیب شود.اغلب اما بدون علائم با فشار خون بالا. به همین دلیل مهم است که فشار خون خود را به طور منظم کنترل کنید.

رژیم غذایی پرچرب

رژیم غذایی فرد نیز ممکن است به فشار خون بالا و همچنین سبک زندگی و عادات روزانه فرد. خوردن غذاهای حاوی کلسترول بالا و همچنین غذاهای چرب می تواند باعث ایجاد پلاک در رگ ها شود و باعث شود قلب تلاش کند تا خون بیشتری را پمپاژ کند. از طریق عروق باریک

سیگار کشیدن نیز عامل اصلی آن است باعث فشار خون بالا می شوداین باعث سخت شدن شریان ها و رگ های خونی می شود که باعث می شود حرکت پمپاژ جریان خون کارآمدتر نباشد.

قند و کربوهیدرات بالا در رژیم غذایی

قند و کربوهیدرات های زیاد در رژیم غذایی شما به عنوان یک علت شایع شناخته شده است فشار خون بالا. وقتی بدن در پاسخ به رژیم غذایی پر قند و کربوهیدرات، انسولین و لپتین بیش از حد تولید می کند، باعث افزایش فشار خون می شود.

هیپرانسولینمی را افزایش می دهد خون فشار، با کاهش دفع آب و سدیم توسط کلیه ها که در نتیجه باعث انقباض عروق خونی شده و فشار خون را تحت تاثیر قرار می دهند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/