علت قطعی های متعدد برق در شمال شرق خوزستان چیست؟


علت قطعی های متعدد برق در شمال شرق خوزستان چیست؟

به دلیل افزایش گرمای هوا و مصرف برق، تجهیزات شبکه توزیع ظرفیت تجهیزات شبکه توزیع را بیش از حد گرم کرده و باعث خاموشی بخشی از تجهیزات شبکه توزیع برق در شمال شرق خوزستان شد. شب گذشته در برخی از شهرهای استان خوزستان مدار و قطعی چند ساعته برق رخ داد.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، پیام های مردمی در شبکه های اجتماعی از قطعی های متعدد برق در برخی شهرهای خوزستان در شرق و شمال شرق استان خبر داد. بر اساس این گزارش های مردمی، شب گذشته مردم شهرهای ایذه و باغملک برای ساعاتی دچار قطعی برق شدند.

پیگیری های خبرنگار تسنیم از شرکت توانیر نشان می دهد که هم اکنون شبکه برق در سراسر کشور و استان خوزستان پایدار بوده و برق رسانی بدون مشکل در حال انجام است. مناطق شمال شرق و شرق استان خوزستان که شب گذشته با مشکل قطعی برق مواجه بودند، هم اکنون برق پایدار و بدون وقفه دریافت می کنند.

قمرث زمانی سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور درباره قطعی برق برخی از شهرهای شمال شرق خوزستان گفت: در حال حاضر شبکه برق خوزستان رکوردهای تاریخی مصرف برق از جمله ۸۷۲۰ برق را به ثبت می رساند. مگاوات مصرف برق در روز پنجشنبه ثبت شد.

وی افزود: این مصرف برق زمانی رخ داده که دمای هوا ۵۳ درجه و رطوبت در برخی نقاط ۹۰ درصد بوده است. این شرایط باعث افزایش مصرف برق و اضافه بار برخی دستگاه های شبکه می شود.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: روز جمعه نیز مانند روز گذشته مصرف برق در بسیاری از نقاط به ویژه در شهرهای ایذه، باغملک و رامهرمز افزایش یافت که باعث افزایش مصرف برق و تجهیزات گرمایشی شد. با انتقال بار همکاران، قسمت اصلی پست باغ ملک برای مدت کوتاهی از بین رفت و بسیاری از بارهای از دست رفته به حالت عادی برگشت و مردم برق رسانی شدند.

وی افزود: در مرکز توزیع فوق با مشکلی مواجه نشدیم و تمامی مراکز توزیع فوق در مدار هستند اما در مرکز اصلی انتقال برق باغ ملک مشکل وجود داشت. البته در حال حاضر شبکه مشکلی ندارد.

به گفته زمانی آخرین فیدرهای پست باغملک وصل شد و ساعت ۲۴ دیروز شهرک باغملک به عنوان آخرین شهری که دچار خاموشی شده بود به مدار مصرف بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام که دما و رطوبت هوا بسیار بالاست با وجود اینکه تحمل گرما بسیار سخت است از مردم می خواهیم مصرف برق را کاهش دهند تا دچار خاموشی نشویم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305194