عزم ایران برای جبران شکست مقابل انگلیس در انتظار ماست


هافبک تیم ملی فوتبال ولز برای دیدار با ایران آماده می شود. تیمی مصمم به جبران شکست سنگین خود مقابل انگلیس در دیدار فردا.

به گزارش ایرنا؛ ایرانی ها جام جهانی ۲۰۲۲ را با شکست ۶ بر ۲ مقابل انگلیس آغاز کردند. آنها تا کنون مرحله گروهی را با شکست تنها یک بار (جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان) در ۶ جام جهانی آغاز کرده اند.

از سوی دیگر، گل دیرهنگام گرت بیل، ستاره ولز، پس از باخت به آمریکا در بازی اول، تیم بیل را به تساوی کشاند. آنها به دنبال اولین برد خود پس از جام جهانی ۱۹۵۸ مقابل ایران به میدان نبرد خواهند رفت.

با این حال، هری ویلسون که ۹۰ دقیقه کامل مقابل آمریکا بازی کرد، انتظار دارد ایران در بازی فردا در ورزشگاه احمد بن علی دوحه عملکرد دفاعی بهتر و بهتری نسبت به انگلیس ارائه دهد.

ویلسون در این باره گفت: نتیجه آنها (ایران) بد بود. بازی مقابل انگلیس همیشه سخت است.

وی افزود: آنها (ایران) به دنبال واکنش و جبران آن نتیجه هستند و فکر می کنم این واکنش همان چیزی است که فردا انتظار داریم.

ویلسون افزود: همه چیز به ما بستگی دارد که اعتماد به نفس پیدا کنیم، ما تازه هستیم و برای کسب سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

گرت بیل از روی نقطه پنالتی مقابل آمریکا گلزنی کرد و اکنون در ۱۰۹ بازی ملی ۴۱ گل به ثمر رسانده است. تنها هم تیمی بیل، کریس گانتر، در بازی های انجام شده با او مطابقت دارد.

ویلسون درباره بیل گفت: “او ما را وارد بازی های سخت می کند و پاداش می گیرد.” با توجه به عملکرد او در این سال ها، فکر می کنم او شایسته حضور در جام جهانی قبل از بازنشستگی است.

با احتساب شکست مقابل انگلیس، ۹ بازی اخیر ایران مقابل تیم های اروپایی در این تورنمنت ۷ شکست و دو تساوی به همراه داشته است. آنها همچنین در مجموع ۲۰ گل دریافت کرده اند.

شکست دیگری برای شاگردان کی روش مقابل ولز به معنای خروج زودهنگام از جام جهانی است، اما دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد می گوید که به مردانش ایمان دارد.

دیدار فردا دومین دیدار تاریخ ایران و ولز خواهد بود. ولز یک پله بالاتر از ایران در رده بندی کنفدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) ۴۴ سال پیش در یک بازی دوستانه ایران را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران روز جمعه از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران به مصاف ولز می رود.