ظرفیت تولید سوخت کم سولفور با همکاری وزارت نفت افزایش می یابد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مجید علینازی درباره طرح تحول صنعت دریایی و بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در نظر گرفته است. علاقه مند به کار در زمینه کشتی. و مطمئناً هرکسی که مایل به سرمایه گذاری در این بخش باشد از حمایت ۱۰۰ درصدی سازمان بنادر و دریانوردی برخوردار خواهد بود.

وی افزود: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا شاهد حضور مسافران و ناوگان حمل و نقل باشیم پیچ – پیچیدن ایمن بمانید و در زمینه حمل و نقل دریایی به بهترین شکل ممکن فعالیت کنید.
معاون دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی در باره آخرین سناریوی تامین سوخت کم سولفور کشتی ها گفت: در حال بررسی و تحقیق برای افزایش ظرفیت تولید سوخت کم سولفور با همکاری وزارت نفت هستیم زیرا در حال حاضر سوخت فعلی کافی نیست به این دلیل در نظر داریم با همکاری این وزارتخانه برای رفع نیازهای ناوگان داخلی گام برداریم.

گفتن که علی برای نازی ها سوخت شناور است وی گفت: سوخت کم سولفور کافی برای نفتکش ها و کشتیرانی داریم. انجام دادن ظرفیت تولید این سوخت باید افزایش یابد تا سوخت کم سولفور برای تمامی کشتی های کشور تامین شود.

وی به ارائه تسهیلات یارانه ای سوخت اشاره کرد و گفت: این یکی است موفقیت کاهش هزینه سفرهای دریایی بسیار زیاد است و خوشبختانه دولت برای کاهش قابل توجه هزینه کشتی‌های مسافربری و توسعه جدی صنعت، یارانه ۸۰ درصدی مصرف سوخت کشتی‌های مسافربری را که در مسیرهای بین‌المللی تردد می‌کنند، تصویب کرده است. . حمل و نقل نیروی دریایی کشور گامی جدی برداشت.