طب سوزنی و دژنراسیون ماکولا

مری در بوکا راتون متولد شد و در FAU در بوکا راتون شرکت کرد، جایی که در بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی شرکت کرد و به زنان حرفه‌ای کمک کرد تا حقوق محل کار را کسب کنند. پس از فارغ التحصیلی، سال ها در بیمارستان های مختلف به عنوان مددکار اجتماعی کار کرد. او همیشه یک رژیم غذایی بسیار سالم داشته و سعی می کند به بیماران آموزش دهد که از غذا برای بهبود سلامت خود استفاده کنند. پس از رسیدن به سن پنجاه سالگی، او به رژیم غذایی عمدتاً گیاهخواری روی آورد: او بیشتر ماهی، توفو و لوبیا مصرف می کرد، در حالی که یک یا دو بار در هفته مرغ می خورد. با این حال، او عاشق خوردن غذاهای تند و آجیل بود. او تا زمان یائسگی بسیار سالم بود. این زمانی بود که او شروع به ایجاد التهاب در چشم ها، غشاهای روده و پاها کرد. به او گفته شد که به دلیل گردش خون ضعیف در هر دو پا نوروپاتی دارد.

در سن پنجاه سالگی، در بیمارستان منطقه‌ای بوکا راتون به دژنراسیون ماکولا در چشم راستش تشخیص داده شد و درمان‌های طب سوزنی را در مدرسه طب سوزنی در فورت لادردیل آغاز کرد. شبکیه چشم چپ او نیز سه بار جدا شد و نیاز به جراحی در بیمارستان وست پالم داشت. بافت زخمی که در نتیجه این جراحی‌های متعدد انباشته شده بود، در نهایت باعث شد تمام بینایی در چشم چپ او از بین برود. در حالی که دژنراسیون ماکولا مرطوب و خشک در چشم راستش شدید بود، او از تزریق دارو به کره چشم خودداری کرد و در عوض به دلیل تجربیات بد چشم چپش، یک عمل جراحی دیگر در چشم راست انجام داد. او همچنین دچار فتق های متعدد در ناحیه شکم خود شد که نیاز به جراحی ترمیم داشت و نوروپاتی پا در نتیجه جراحی و مصرف زیاد غذای تند. او درمان طب سوزنی را زمانی که ۵۰ ساله شد به دلیل مشکلات پزشکی خود از جمله التهاب روده و پاهایش، سرگیجه و کمردرد آغاز کرد. با افزایش سن و التهاب، ماهیچه های شکمش ضعیف شد، او بارها دچار انسداد کاسه شد و برای ترمیم فتق خود تحت عمل جراحی قرار گرفت. وقتی بعد از آخرین جراحی روده به پزشک طب سوزنی مراجعه کرد، بسیار ضعیف شد، اشتهای خود را از دست داد، احساس سرگیجه شدیدی داشت و درد کمر و پا او را بیش از دو دقیقه از راه رفتن باز داشت. ذهن او هنوز تیز با حافظه خوب است. او هنوز مقداری دید از چشم راست خود دارد، او تصمیم گرفت از طب سوزنی استفاده کند تا او را قوی تر کند و التهاب روده و شبکیه اش را کاهش دهد.

در سن نود سالگی، او درمان طب سوزنی چشم راست خود را در کلینیک طب سوزنی بوکا راتون آغاز کرد، زیرا بعد از جراحی های متعدد دید سمت چپ خود را از دست داد و می خواست چیز جدیدی را امتحان کند تا دید خود را در سمت راست نگه دارد. تنها پس از چهار بار درمان، او شروع به احساس انرژی بیشتر کرد و از نظر اجتماعی فعال تر شد و با دوستانش در جامعه زندگی مستقل خود ورق بازی کرد. طب سوزنی او همچنین توصیه کرد که مصرف غذاهای تند را کاهش دهد تا التهاب روده و شبکیه او کاهش یابد. پس از چهار سال درمان دو هفته‌ای طب سوزنی و تغییرات اساسی رژیم غذایی، او توانست هضم خود را به شدت بهبود بخشد و دژنراسیون ماکولا را کند کند. مری به زودی تولد ۹۵ سالگی خود را جشن می گیرد و هنوز هم رانندگی می کند، بدون عصا راه می رود و به زندگی سالم و فعال ادامه می دهد!

در این مورد، مری معتقد است که غذاهای تند به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می کند و التهاب او را کاهش می دهد. او حافظه خوبی دارد و تا زمان یائسگی عملکرد ایمنی نسبتاً قوی داشت. یین کلیه او به دلیل یائسگی ضعیف تر بود. بدن او نمی توانست تحریک بیش از حد و گرمای درونی را که غذای تند ایجاد می کند، تحمل کند. او این عادت غذایی تند را تغییر نداد تا اینکه روده و شبکیه چشمش آنقدر التهاب پیدا کردند که مجبور شد چندین عمل جراحی برای رفع دژنراسیون ماکولا و انسداد مربوط به التهاب روده‌اش انجام دهد. اما ماری بسیار ذهن باز است، او مایل بود بفهمد که چرا این همه التهاب برای او رخ داده است و حتی سعی می کرد رژیم غذایی گیاهخواری داشته باشد. مری همچنین معتقد است که آجیل بسیار سالم است و بنابراین آجیل زیادی خورد. آجیل می تواند باعث ترشح هیستامین شود و التهاب او را در شبکیه و روده تشدید کند. او زمانی که متوجه شد که التهابش با تغییرات جزئی در رژیم غذایی اش قابل تغییر است، شروع به تغییر عادات غذایی خود کرد. وقتی از ۹۰ سالگی می گذریم، بدن ما ذخیره کمتری برای متعادل کردن رژیم غذایی افراطی دارد: نمک زیاد، غذاهای تند، الکل، شیرینی ها و آجیل. اگر اشتهای زیادی دارید، باید میزان غذای سالمی که وارد بدنتان می شود را کنترل کنید. اعتدال کلید سالم و شاد بودن با ذهن روشن و دید تیزبین است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر