طالبان به گروه های تروریستی اجازه استفاده از خاک افغانستان را نمی دهد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری اسپوتنیک امروز به نقل از رادیو پاکستان گزارش داد که منیر اکرم نماینده این کشور در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که طالبان باید از استفاده گروه های تروریستی از خاک افغانستان علیه کشورهای همسایه کابل جلوگیری کند.

بر اساس این اطلاعیه رادیویی، نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد اعلام کرد: پاکستان با احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان از تلاش ها برای نابودی گروه های تروریستی حمایت می کند.

نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد نیز گفت که جهان باید به تعهد خود مبنی بر ارسال ۴.۲ میلیارد دلار کمک های بشردوستانه به افغانستان عمل کند.

همزمان، اداره تحقیقات ویژه آمریکا برای افغانستان (سیگار) در این رابطه اعلام کرد که جلوگیری از استفاده گروه های تروریستی از خاک افغانستان علیه پاکستان، بخشی از توافق دوحه با طالبان است.

در همین راستا، اکسپرس نیوز از راولپندی گزارش داده است که در حمله تروریستی به ارتش این کشور در منطقه جنگ اعظم در وزیرستان جنوبی، ۲ سرباز ارتش پاکستان کشته شدند.

به گزارش روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR)، در عملیات تلافی جویانه نیروهای پاکستانی یک تروریست کشته و مقادیر زیادی سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.

تروریست کشته شده در بسیاری از فعالیت های مرگبار و کشتار غیرنظامیان بی گناه دست داشت.

عملیات پاکسازی و جستجو برای ردیابی تروریست ها در منطقه ادامه دارد.