ضرورت تقویت گردشگری کشاورزی در آستانه جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه اظهار داشت: تعاون روستایی مجموعه بسیار گسترده ای است که دارای واحدها و شعب مختلف است. از تقسیمات کشوری، یعنی روستا، تا بزرگترین واحد یک تقسیمات کشوری، یعنی شهر. دارای پایگاه ها و تشکیلات است.

وی تصریح کرد: از قدیم الایام شبکه های تعاون روستایی یا مراکز تعاون روستایی اقدام به ارائه کالای کوپنی می کردند که برخی از این تشکل ها با همین تجربه و سابقه باقی مانده اند و خدماتی نیز از این سازمان ها گرفته شده و خدماتی نیز ارائه شده است. خدمات این سازمان ها اضافه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: تعاونی های روستایی باید در مستندسازی دارایی هایی که از خود بر جای می گذارند نقش آفرینی کنند.

جعفری با اشاره به اینکه یک چهارم جمعیت استان در تعاونی های روستایی ساماندهی شده و از خدمات این شبکه بهره مند می شوند، افزود: کار آنها در خدمت رسانی به مردم مانند گذشته انجام نمی شود و نیاز دارند جایگاه خود را داشته باشند. بخشی به کل و ارائه خدمات بیشتر به اعضا.

وی با بیان اینکه سازمان ها باید به اعضا خدمات ارائه دهند و به دنبال سودجویی نباشند، تصریح کرد: گاهی اوقات رسالت اصلی سازمان های حمایتی و هدایتی فراموش می شود و به جای اینکه سازمان های خدماتی باشند به عنوان سازمان های انتفاعی به دنبال آن ها می گردیم. نقش اصلی این سازمان ها در خدمت مردم هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی جرشک که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، افزود: بیش از یک ماه است که کار را آغاز کرده ایم و از ۳۱ تا ۷ مهرماه در پنج شهرستان استان قیانات زیرکوه. جشنواره بیرجند در مدهیم و سربیشه پیشرو در تولید زرشک برگزار می شود.

جعفری افزود: در نهایت این جشنواره ها با حضور مقامات عالی کشوری، خبرنگاران خارجی و مقامات عالی رتبه کشور با هدف معرفی زرشک به مردم ایران و جهان در بیرجند به کار خود پایان می دهد.

وی گفت: بازار زالزالک باید برای حمایت از معیشت مردم در اقتصاد زالزالک مصمم شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: افزایش سطح بهره وری و مشکل در واحدی که از نظر تولید زالزالک مورد توجه است بسیار حائز اهمیت است تا این افزایش برای مردم این منطقه سود بیشتری به همراه داشته باشد. . منطقه کشور

جعفری یکی دیگر از موضوعاتی که همزمان با جشنواره زرشک در استان به آن پرداخته شده است، اقتصاد کشاورزی است که با وجود داشتن بهترین باغ ها و ناب ترین مناظر در بخش کشاورزی استان کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این جشنواره کمیته ای متشکل از تولیدکنندگان و تشکل ها است که دبیر آن مدیر تعاون روستایی استان است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید