صلح در اوکراین بدون مذاکره روسیه و آمریکا غیرممکن است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، ویکتور اورباننخست وزیر مجارستان در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کاران (CPAC) در دالاس، تگزاس گفت که صلح در اوکراین بدون مذاکره بین روسیه و ایالات متحده غیرممکن است.

او روز پنجشنبه گفت: به نظر من استراتژی رهبران جهان است [در مورد اوکراین] جنگ را تشدید و طولانی می کند و شانس صلح را کاهش می دهد. بدون گفتگو بین آمریکا و روسیه هرگز صلح در اوکراین برقرار نخواهد شد.

نخست وزیر مجارستان افزود: تنها رهبران قوی قادر به برقراری صلح هستند.

اوربان وی همچنین در این نشست گفت: اکنون به دلیل بحران داخلی ناشی از اقدامات جهانی گرایان، آینده غرب در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی روز پنجشنبه در سخنرانی خود در نشست دالاس گفت: آینده غرب ب بلاتکلیفی وجود دارد و ما مدت‌هاست که در غرب با چنین بحرانی مواجه نشده‌ایم.

نخست وزیر مجارستان افزود: اکنون غرب با خودش در جنگ است. ما دیدیم که طبقه حاکم جهانی چه آینده ای می تواند برای دیگر کشورها رقم بزند. اما ما آینده متفاوتی در ذهن داریم. گلوبالیست ها همه می توانند به جهنم بروند، من به تگزاس آمده ام.

اوربانرهبر ۵۸ ساله مجارستان در سال های اخیر در تمام محافل سیاسی با کراوات نارنجی و با گرایش طرفدار روسیه دیده شده است. اوربان او بارها گفته است که مخالف تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه است، اما در عمل به تحریم ها رای داد. اگرچه او به تحریم‌ها رای مثبت داد، اما از تشدید تحریم‌ها به‌ویژه در حوزه صادرات انرژی، نفت و گاز از روسیه به اروپا کوتاهی کرد.