صرافی بزرگ آمریکا به دلیل ارتباط با ایران جریمه شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیویورک تایمز روز سه شنبه گزارش داد که «کراکنیکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان به دلیل نقض تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا و اجازه به مردم ایران برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تحریم شده است.

از آغاز سال ۲۰۱۹، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) کراکن وی در این زمینه تحت بازجویی و جریمه قرار گرفته است آه تو علیه این صرافی اقدام کنید.

کراکن بزرگترین شرکت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده با جریمه های خزانه داری ایالات متحده روبرو است.

این گزارش بر اساس ارتباطات داخلی شرکت است کراکن می گوید که “جسی پاول، مدیر اجرایی این شرکت، همواره تصمیم گرفته است که تحریم های آمریکا علیه ایران را تحت طیف وسیعی از شرایط نقض کند.

اعمال محدودیت در مبادلات آمریکایی در چارچوب سیاست ضد ایرانی دولت بایدن اتفاقا فشار حداکثری بر ایران با همین سیاست خارجی ادامه می یابد. با این حال بسیاری از مقامات آمریکایی و غربی به شکست چنین سیاستی در قبال ایران اعتراف کرده اند هستند. چند ساعت پیش با یوسف برلی; یک مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی نوشت: اجرای کامل برجام به شدت تحت تاثیر سیاست های دوران ترامپ بود. برلی وی در بخشی از یادداشت خود به صراحت می گوید: (کمپین) حداکثر فشار (کمپین) شکست خورد. به ادعای برلی این در حالی است که علیرغم تلاش های همه جانبه اعضای باقی مانده برجام، مردم ایران از مزایای لغو تحریم ها محروم شده اند.