صدام پس از فتح خرمشهر یقین پیدا کرد دیگر نمی‌تواند در جبهه‌ها هماورد رزمندگان اسلام شود


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی نمینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد امروز در همایش «خرمشهرها در پیش است» با حضور طلاب و مبلغان جهادی حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: در طول ۸ سال دفاع مقدس، عملیات‌های ارزشمند، شجاعانه و افتخارآمیزی صورت گرفت که هرکدام ناظر بر فرازهای درخشان انسانی، ایمانی و نظامی است. اما عملیات آزادسازی خرمشهر از این بابت مایه بهت و حیرت دنیا شد که در آن علیرغم مسلح بودن دشمن به مجهزترین ادوات و امکانات نظامی، رزمندگان اسلام توانستند ۵ هزار کیلومتر از خاک اشغال‌شده کشور را آزاد کرده و صفوف دشمن متشکل از ۵۰ هزار نفر نیروی آموزش‌دیده و مجرب را مغلوب کنند.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر در کنار همه حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان و ایثارگران در دوران دفاع مقدس، از برجستگی و اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا هم از نظر قدرت نظامی و توانمندی رزمی در جنگ نابرابر با دشمن بعثی، فتح و نصر الهی را برای جبهه حق به ارمغان آورد و هم از نظر عبودیت و بندگی خدا، رزمندگان اسلام در درجه‌ای از تقوا و خودسازی قرار داشتند که بنا به فرموده امام خمینی (ره)، معجزه الهی متوجه ما شد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: پس از عملیات بیت‌المقدس، دشمن به ۲ راهبرد رزمی بمباران شیمیایی در جبهه‌ها و موشک‌باران شهرها روی آورد. زیرا دیگر توان پیشبرد اهداف تجاوزکارانه او را در عرصه میدانی نداشتند. اهمیت عملیات فتح خرمشهر به حدی بود که از آن زمان تا عملیات فاو و حتی پس از آن، روحیه دشمن را تحت تأثیر قرار داد و سربازان دشمن علیرغم اینکه مجهز به تسلیحات مدرن و به روز آن زمان بودند، توان رزمیدن در جبهه‌ها را نداشتند و صدام ملعون پس از این عملیات فاتحانه، یقین پیدا کرد که دیگر نمی‌تواند در جبهه‌ها حریف و هماورد رزمندگان اسلام شود.

وی افزود: نام‌گذاری عملیات فتح خرمشهر بنام «اِلی بیت‌المقدس» نیز به خاطر این است که تفکر غالب بر رزمندگان دلالت بر استمرار مجاهدت در جبهه حق تا فراهم شدن مقدمات عملیات فتح بیت‌المقدس در رکاب امام زمان (عج) داشت.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه گفت: در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱، پیش از آن که امام به تمجید از دلاورمردی رزمندگان و عناصر مخلص در جبهه‌ها بپردازد و مظاهر اقتدار و توان نظامی انقلاب اسلامی را تصویر کند، به تبیین نشانه‌های توحید افعالی پرداخت. مقام معظم رهبری هم در سوم خرداد سال ۱۳۹۵ فرموده‌اند که آینده متعلق به جوانان است و باید خرمشهرها را نه در میدان جنگ نظامی بلکه در عرصه‌هایی که به‌مراتب سخت‌تر از جنگ نظامی است، فتح کنیم.

وی تاکید کرد: در عرصه فتح خرمشهرهای پیش رو، میدان‌داران همان روحانیونی هستند که چشم به فرمایش مقام معظم رهبری دارند و با همان شهامت رزمندگان عملیات بیت‌المقدس، در خیمه ولایت و رهبری سربازی می‌کنند و می‌دانند که تا زمانی که جریان ولایت بر رهبری انقلاب مسلط است، هیچ انحرافی در مسیر زمینه‌سازی برای فرج حضرت بقیه‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) حادث نخواهد شد.

 

انتهای پیام/ ۷۰۰۷۹
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید