شیلات بوشهر: افزایش قیمت میگو جبران خسارت ۱۰۰۰ تنی صید


شیلات بوشهر: افزایش قیمت میگو جبران خسارت ۱۰۰۰ تنی صید

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: سال گذشته ۲۴۰۰ تن میگو در استان صید شد و امسال این میزان به ۱۴۰۰ تن رسیده است اما به دلیل افزایش قیمت میگو میزان صید کاهش یافته است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم بوشهر آبزی پروری یکی از پتانسیل های استان ساحلی است و در این زمینه تولید ماهی و میگو پرورشی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

استان بوشهر در مجاورت خلیج فارس دارای ظرفیت های ویژه ای در زمینه سرمایه گذاری، تولید، تجارت، گردشگری و آبزی پروری است و در این زمینه توجه ویژه ای به فعال سازی این پتانسیل ها شده است.

در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به شیلات شده است، به گفته استاندار بوشهر، گسترش فعالیت های پرورش ماهی و میگو به اولویت ویژه ای تبدیل شده است و در این زمینه اقدامات قابل توجهی برای شیلات دریایی و پرورش میگو انجام شده است. روی زمین.

استان بوشهر بیش از ۵۰ درصد میگوی کشور را تولید می کند

احمد محمدزاده استان بوشهر را قطب تولید میگو دانست و گفت: اکنون بیش از ۵۰ درصد میگوی کشور در استان بوشهر برداشت می شود و هدف گذاری تولید ۶۰ هزار تن از مزارع ساحلی استان بوشهر در دستور کار قرار دارد. .

وی به افزایش طرح های آبزی پروری در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: تولید ۶۰ هزار تن ماهی پرورشی در خلیج فارس یکی از مهم ترین راهکارهای آبزی پروری در استان بوشهر است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه مزارع و استخرهای پرورش میگو در استان افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته شش هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص یافت و امسال این اراضی افزایش یافته است. ۳۷۰ هکتار و شش هزار و ۴۷۰. هکتورس رسید.

علی بازدار با اشاره به کشت ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو در مزارع پرورش گفت: امسال ۲.۷ میلیارد بچه میگو از گونه وانامی توسط ۲۶ هزار پرورش دهنده در ۲۲ مرکز پرورش تولید و نگهداری شد و هم اکنون برداشت میگو در حال انجام است. پرورش آغاز شده است.

وی به تعداد سایت های پرورش میگو اشاره کرد و گفت: ۱۲ سایت در سواحل استان بوشهر در زمینه پرورش میگو فعال است که هدف آن تولید ۳۳ هزار تن میگو است.

۹ هزار و ۵۰۰ تن عصاره میگو

مدیرکل شیلات استان بوشهر از برداشت ۹ هزار و ۵۰۰ تن میگو تاکنون از مزارع مذکور خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال یک بیماری در مزارع پرورش میگو در سایت بندرریگ شناسایی شد. با اقدامات به موقع دامپزشکی مهار و کنترل می شود و هم اکنون پرورش میگو در تمامی مزارع در شرایط مطلوبی قرار دارد.

بازدار با اشاره به پایان صید میگو در خلیج فارس تصریح کرد: صید میگو در خلیج فارس در استان بوشهر نهم شهریورماه به پایان می رسد.

کاهش صید میگو در خلیج فارس

وی از کاهش صید میگو خبر داد و گفت: با گذشت ۳۵ روز از فصل صید میگو در خلیج فارس، یک هزار و ۲۶۰ تن میگو از دریا برداشت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است. .

مدیرکل شیلات استان بوشهر صید میگو را در سال گذشته ۲۴۰۰ تن در استان عنوان کرد و گفت: امسال پیش بینی می شود با کاهش ۲۶ درصدی به ۱۴۰۰ تن میگو برسد.

بهادار افزایش قیمت میگو را جبران کاهش صید دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل کاهش صید میگو، اما افزایش قیمت آن کاهش صید را جبران کرد و افزایش یافت. درآمد ماهیگیران

بررسی ها نشان داده است که بیش از ۵۰ هزار هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو مناسب است که ۱۰ هزار هکتار آن در مرحله بهره برداری است.

صنعت پرورش میگو پیشران اقتصاد استان بوشهر محسوب می شود و توسعه زمین های کشاورزی و مشارکت ساحل نشینان بوشهری در این بخش از اولویت های استاندار بوشهر است.

انتهای پیام/۱۹۰

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=306581