شکست تیم ایران مقابل ایسلند / بازی جمعه شب مقابل سوئد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر جهان از ۸ تا ۱۹ مردادماه به میزبانی مقدونیه شمالی برگزار می شود. تیم هندبال دختران کشورمان برای اولین بار در این بازی ها شرکت کرد و عنوان قهرمانی قاره آسیا را از آن خود کرد. هندبالیست های ایران در مرحله مقدماتی در گروه B با تیم های سنگال، ازبکستان و مقدونیه شمالی همگروه شدند و در نهایت با دو برد مقابل سنگال و ازبکستان و باخت مقابل میزبان به عنوان تیم دوم به مرحله اصلی صعود کرد و برای اولین بار به جمع ۱۶ تیم برتر جهان پیوست.

شاگردان محمد خانی در مرحله اصلی با تیم های اول و دوم گروه A همگروه هستند. بدین ترتیب تیم ایران در مرحله یک هشتم نهایی با تیم های ایسلند، سوئد و مقدونیه قرار دارد و برای صعود در گروه هشت تیمی باید با ایسلند و سوئد رقابت کند.

تیم هندبال نوجوانان دختر ایران چهارشنبه شب ۲۱ مرداد از ساعت ۲۱:۰۰ به وقت ایران به مصاف ایسلند رفت.

ایسلند در ۳ دقیقه ابتدایی این دیدار با نتیجه ۳ بر یک ایران را شکست داد. در نیمه اول با حفظ ثبات، نمایش سریع و پرانرژی، تیم ایسلند توانست با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ پیروز شود. در این نیمه آرجو بهمایی بازیکن شماره ۱۴ ایران و دست راست ایران به ترکیب اضافه شد.

شاگردان محمد خانی در نیمه دوم بازی سریع تری از ما به نمایش گذاشتند. شهرزاد نصوحی کاپیتان ایران در دقیقه اول بازی مصدوم شد. در پایان تیم ایران در مرحله مقدماتی با نتیجه ۲۸ بر ۱۷ مغلوب ایسلند صدرنشین گروه A شد.

تیم ایران جمعه شب در دومین دیدار این مرحله به مصاف تیم سوئد می رود.

بازیکن رتبه پنجم ایسلند به عنوان بهترین هندبالیست منطقه معرفی شد.