شهردار: ۱۱ پروژه بزرگ عمرانی در قشم در حال اجراست/ حسابرسی شهرداری نهایی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، میرداد میردادی عصر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: زیرسازی آسفالت و روکش آسفالت معابر محدوده قدیم قشم با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال هم اکنون ۸۰ درصد است. پیشرفته

وی افزود: بهسازی پارکینگ و پیاده روسازی شهید رجعی قط با اعتباری بالغ بر ۳ و ۶ میلیارد ریال معادل ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

به گفته میردادی، احداث فاز اول پارک محله نهادی از دیگر پروژه های در دست اجرای شهرداری است که در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عقد ۱۱ قرارداد و معامله به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد ریال توسط شهردار قشم برای خدمات رسانی به شهروندان در سه ماهه نخست سال جاری از دیگر اقدامات این سازمان است.

وی در بخش دوم سخنان خود خاطرنشان کرد: حسابرسی های چند سال اخیر شهرداری که بنا به دلایلی بلاتکلیف مانده بود، نهایی شده و تمامی تشریفات قانونی انجام شده است.

میردادی همچنین از برنامه ریزی برای از سرگیری آبراه در منطقه چابهار قشم خبر داد و افزود: برای از سرگیری این مسیر با ۲۴ نفر از شهروندان برای واگذاری زمین و جابجایی منازل توافق کرده ایم و کارشناسان قضایی هزینه خانه ها را برآورد کرده اند. هرگونه افراط و تفریط در این زمینه نباید به شهروندان آسیب برساند.

وی بیان کرد: با توجه به در پیش بودن باران های موسمی مدتی برای از سرگیری این مسیر فرصت داریم و امیدواریم همه شهروندان در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

میردادی بر لزوم احداث بخش میوه و تره بار، کشتارگاه و شهربازی در قشم تاکید کرد و افزود: در صورت اختصاص زمین توسط سازمان منطقه آزاد قشم، این پروژه ها را با مشارکت بخش خصوصی احداث خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خرید ۲۳۰ لامپ و کلاهک آنها گفت: متاسفانه برخی ارگان های دولتی از جمله اداره برق به وظایف خود عمل نمی کنند و علیرغم مسئولیتی که در روشنایی شهر دارند، شهرداری امتناع می کند. برای تهیه آسانسور و نصب آنها در جاده ها هنگام خرید چراغ.

شهردار قشم این اقدام را خلاف وظیفه ذاتی دستگاه های خدمات رسان دانست و افزود: همه دستگاه ها باید دور هم جمع شوند و برای کمک به مشکلات شهر اقداماتی انجام دهند. نباید از مسئولیت آنها شانه خالی کرد.

وی با قدردانی از همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و سایر سازمان های قشم از جمله شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم، ابراز داشت: با انعقاد تفاهم نامه بین این سازمان و شهرداری و واگذاری بافت قدیمی قشم به شهرداری، مشکلات عدیده ای برطرف می شود. حل کرد. حل خواهد شد و عموم مردم نیز از این همدلی بهره مند شده اند.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید