شرح کارت سیستم های ESD، F&G


از جمله سیستم های کنترل ایمنی و حفاظتی می توان به سیستم های ESD و سیستم های F&G به عنوان اصلی ترین آنها اشاره کرد. این سیستم ها در کلیه مجتمع های صنعتی و تولیدی مانند پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، معادن و نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و اصلی ترین و مهم ترین قسمت ها هستند. در ادامه به بررسی اجمالی این سیستم ها و عملکرد آنها و در ابتدا یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده این نوع سیستم ها می پردازید که هم اکنون توسط مهندس معکوس و شرکت دانش بنیان پارس پرداز در حال تولید می باشد.

این سیستم همانطور که از نامش پیداست برای توقف اضطراری مونتاژ و به زبان ساده برای از کار انداختن آن در مواقع اضطراری در واحدهای تولیدی و کارخانجات استفاده می شود.

این سیستم مانیتورینگ در مواردی که طبق تعریف از پیش تعیین شده باعث ایجاد مشکل یا خطر در کارخانه یا واحد تولیدی شده و با توقف کل فرآیند از وقوع حوادث جدی تری مانند آتش سوزی یا انفجار، بر تمامی سیستم های کنترل برتری دارد. از آسیب دیدن تجهیزات و محصولات جلوگیری می کند. روند عملکرد این سیستم به این صورت است که در مواقع بحرانی بخشی از خط تولید یا فرآیند از مدار خارج می شود و تمامی مسیرهای منتهی به یا خارج از این قطعه در شرایط ایمن نگهداری می شود. این می تواند روند را به طور کامل متوقف کند.

این سیستم یکی دیگر از سیستم های پرکاربرد در پروژه های صنعتی است. این سیستم در محیط ها یا مجموعه هایی با حساسیت بالا به همراه سایر دستگاه های اعلام و اطفاء حریق مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم بر اساس فناوری PLC با قابلیت اطمینان عملکرد بسیار بالا ۳SiL طراحی و پیاده سازی شده است.

سیستم های اعلام حریق به دلیل هزینه بالای تامین، طراحی، نصب و بهره برداری معمولا در نیروگاه ها، کارخانه های صنعتی، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و معادن مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم بسیار توسعه یافته و سازگار، امکان ارتباط با انواع سنسورهای حرارتی شعله، انواع سنسورهای تشخیص گاز قابل اشتعال و … را دارد.

دستگاه های متصل به سیستم F&G به ویژه سنسورها باید دارای سرعت عیب یابی فوق العاده و حساسیت بسیار بالا بوده و در کمترین زمان ممکن تهدید را شناسایی و اعلام کنند.

سیستم های F&G دارای مزایای منحصر به فردی هستند و از آنجایی که در مناطق پرخطر برای حفاظت از پروژه ها، تجهیزات، ماشین آلات و محصولات استفاده می شوند، قطعا استانداردهای جهانی بالایی دارند.

سیستم‌های F&G در سه گروه مختلف تولید می‌شوند که مبتنی بر PLC، ایستاده و پایه رک هستند که هر کدام به روش‌های مختلفی طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی می‌شوند. هر کدام از این انواع در کاربردها، مراکز و پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در سال‌های اخیر طراحی و ساخت تجهیزات F&G به شکلی منحصربه‌فرد تکامل یافته است که هدف اصلی آن کاهش خطرات و پیامدهای حوادث، کاهش احتمال حوادث خطرناک، ایجاد شرایط و زمان مناسب برای منابع انسانی است. اجتناب از حوادث و پیشگیری از حوادث ایجاد یک محیط کار امن برای کارکنان است.

حال که به طور مختصر با سیستم های ESD و F&G آشنا شدید، شرکت دانش بانیان پرس پرداز را به عنوان یک شرکت فعال در زمینه مهندسی معکوس و ساخت محصولات پرکاربرد در این زمینه معرفی می کنیم.

شرکت پارس پرداز در سال ۱۳۶۷ تاسیس شد و به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه مهندسی معکوس، طراحی، بازطراحی و سیستم ها و تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق و اتوماسیون در بخش های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، نیرو شناخته می شود. کارخانه ها و صنایع نظامی.. بیش از سه دهه است که این شرکت در زمینه دستیابی به فناوری ساخت تجهیزات و انتقال دانش فنی خود برای بومی سازی و استفاده در صنایع فعالیت می کند.

شرح کارت سیستم های ESD، F&Gشرح کارت سیستم های ESD، F&G

در این راستا شرکت دانش بنیان پارس پرداز با استفاده از تجربیات خود و با در نظر گرفتن نیاز صنایع مختلف در زمینه مهندسی معکوس اقدام به طراحی و ساخت یکی از پرکاربردترین ست های F&G یعنی ESD که ساخت شرکت HIMA آلمان می باشد. . و موفق به توسعه محصول خود شد. برند PIMA را به عنوان یک جایگزین داخلی و محصول داخلی معرفی کنید. این محصول دقیقاً بر روی مدل آلمانی ساخته شده و با نرم افزار سیستم آلمانی سازگاری کامل دارد.

با توجه به حساسیت بسیار بالای این سیستم، اطمینان از عملکرد آن مشابه نمونه های خارجی بوده و کنترل های زیادی در ساخت آن اعمال می شود.

در مورد ترتیب PIMA خدمات این شرکت شامل سیستم های توقف اضطراری، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های مانیتورینگ و نمایشگر، نگهداری و عیب یابی سیستم های امنیتی برند می باشد. PIMA بررسی سطح ایمنی با در نظر گرفتن ابزار مورد استفاده، ارزیابی و محاسبه سطح ایمنی مورد نیاز و انتخاب ابزار با توجه به سطح ایمنی، همچنین استفاده از برندPIMA سیستم های امنیتی قابل طراحی و ساخت هستند.

این شرکت با توجه به توانمندی های فنی و مالی خود محدودیتی در تولید این محصول ندارد و به طور کلی قادر است با وجود تغییر ارز قطعات خارجی و عوارض واردات، قیمت نهایی به نیازهای بازار داخلی پاسخ دهد. از محصولات این شرکت زیاد مناسب تر است و فضای رقابتی با محصولات خارجی ایجاد کرده است. و به جرات می توان گفت که محصولات خارجی توان رقابت در این زمینه را نخواهند داشت.

شرکت پارس پرداز برای محصولات خود یک سال گارانتی و همچنین دو سال گارانتی برای نگهداری محصولات در شرایط استاندارد در انبار ارائه کرده است و از همه مهمتر خدمات پس از فروش شامل ده سال خواهد بود که با توجه به شرایط این کالاها دارای مزیت رقابتی بهتری هستند. تامین کنندگان و واردکنندگان و یا حتی سازنده اصلی. .

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305756