سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو با حضور ایران افتتاح شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی و پنجم نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو، خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو، بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب با موضوعات ادبیات پایداری و حراست مقدس، آموزش و پرورش و آموزش زبان فارسی به زبان های فارسی و انگلیسی ارائه و عرضه کرد. ، در غرفه ای به مساحت ۲۷ متر مربع. و روسی صحبت می کند.

در این دوره از نمایشگاه بیش از ۳۵۰ برنامه جانبی با حضور بیش از ۱۰۹ نویسنده تدارک دیده شده است که برخی از آنها به صورت مجازی برگزار می شود. هفتاد برنامه به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد.

در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو، شرکت کنندگانی از ایران، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس، ارمنستان، چین و آلمان جدیدترین آثار هنری خود را ارائه خواهند کرد.

بهناز جرابی زاده و حمید حسام از نویسندگان حوزه دفاع مقدس نیز در غرفه خانه کتاب و ادبیات ایران حضور دارند و به معرفی آثار خود می پردازند.

کتاب های “دختر”. شینا», “ساجیآثار بهناز جرابی زاده «و گلستان یازدهم» به زبان روسی ترجمه و منتشر شده است، همچنین کتاب «گلستان یازدهم» برنده مدال طلای جایزه ادبی اوراسیا شده است.

کتاب «آب هرگز نیست خیر می میرد«مهاجران سرزمین خورشید» و «وقتی ماه گم می شود» نوشته حمید حسام نیز به زبان روسی ترجمه و منتشر شده است. غلیظ شدن مقام معظم رهبری (مادزله عالی) منتشر شده در کتاب «مهاجر سرگمین آفتاب».

لازم به ذکر است؛ آشنایی با صنعت نشر ایران، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، جایزه کتاب سال و طراحی جهانی جمهوری اسلامی ایران اعطا کردن در قالب بروشور و کاتالوگ، دیدار با ناشران بزرگ روسیه، نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو و دیدار با مدیران انجمن های نشر آن کشور و همچنین برگزاری رویدادهای فرهنگی با حضور بهناز ضرابی زاده و حمید حسام از فعالیت های ایران. این نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو در سی و پنجمین دوره نمایشگاه خانه کتاب و ادبیات خواهد بود.

در اولین روز نمایشگاه، کاظم جلالی (سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه)، یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و حسین دوسالار (مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) حضور داشتند. ) در طول نمایشگاه در غرفه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند و فعالیت هایی انجام شد.

سی و پنجم دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو از ۱۱ سپتامبر آغاز شد و تا ۱۴ سپتامبر در محل نمایشگاه ادامه خواهد داشت. گوستینی خداوند میزبان دوستداران کتاب خواهد بود. این نمایشگاه یکی از بزرگترین و مهم ترین رویدادهای فرهنگی در زمینه کتاب و فرهنگ در روسیه، اروپای شرقی و آسیای مرکزی است.