سقوط بیت کوین به ۱۷۱۰۰ دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است


دیروز پس از انتشار خبر بحران در صرافی FTX، ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۹۰۰ میلیارد دلار رسید. در نتیجه این اتفاق که قیمت بیت کوین را برای مدت کوتاهی به پایین ترین حد در ۲ سال گذشته رساند، تقریباً یک میلیارد دلار موقعیت معاملاتی نیز از بین رفت.

به گزارش کوین تلگراف، در حالی که به نظر می رسد با خرید FTX توسط Binance اوضاع کمی آرام شده است، تحلیلگران هنوز به پایان آشفتگی فعلی خوشبین نیستند.

داده ها نشان می دهد که بحران (نقدینگی) صرافی FTX باعث کاهش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

نمودار قیمت ساعتی بیت کوین.

با وجود اخبار مبنی بر خرید FTX بایننس که بیت کوین را به بالای ۲۰۰۰۰ دلار بازگرداند، ترس پس از باز شدن وال استریت به بازارها بازگشت.

همچنین بخوانید: مزیت خرید صرافی FTX برای بایننس چیست؟

قیمت بازار جفت ارز بیت کوین/دلار با افت ۲۰۰۰ دلاری در کمتر از ۲ ساعت ناگهان کاهش یافت و قیمت ۱۷۱۲۰ دلار را در صرافی بیت استمپ ثبت کرد.

نوامبر ۲۰۲۰ آخرین باری بود که بیت کوین در این محدوده قیمت معامله شد. این بدان معناست که بیت کوین به کمتر از ۱۷۶۰۰ دلار قبلی خود که در ژوئن سال جاری به آن رسیده بود، سقوط کرده است.

نمودار هفتگی بیت کوین/دلار در بورس بیت استمپ.

داده های دفتر سفارش بایننس نشان می دهد که قیمت به دلیل یک روند نزولی ناگهانی، پشتیبانی کلیدی خود را در ۱۸۰۰۰ دلار از دست داده است.

تا پایان شمع روزانه در ۸ نوامبر (۱۷ نوامبر)، بیشترین حجم معاملات بیت کوین در محدوده ۱۸۴۰۰ دلار بود. در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین در محدوده ۱۷۷۰۰ دلار در نوسان است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

نمودار کتاب سفارش بیت کوین/تتر در صرافی بایننس.

در همان زمان، داده‌های پلتفرم نظارت زنجیره‌ای CoinGlass خطای بزرگ معامله‌گران طولانی را نشان می‌دهد که در زمان نامناسبی در بازار گیر کرده‌اند.

در ۸ نوامبر، ۲۱۴ میلیون دلار از موقعیت های معاملاتی لانگ بیت کوین منحل شد، در حالی که موقعیت های معاملاتی لانگ سایر ارزهای دیجیتال ۶۷۰ میلیون دلار ارزش داشت.

اگر ارزش موقعیت های معاملاتی کوتاه را نیز در نظر بگیریم، ارزش کل دارایی های نقد شده بیش از ۹۱۵ میلیون دلار خواهد بود.

نمودار روزانه ارزش کل موقعیت های معاملاتی منحل شده.

هفته های مهمی در راه است

کارشناسان مشهور ارزهای دیجیتال همچنان در تحلیل وضعیت فعلی محتاط هستند تا پایان روند متلاطم قیمت ها را اعلام کنند.

TechDev، یک تحلیلگر معمولی مشتاق، توییت کرد:

خیلی زود است که بدانیم این مشکل چگونه پایان خواهد یافت. اما در این مرحله از ساختار شاهد یک بحران نقدینگی دیگر ناشی از مبادلات هستیم [اقتصاد] ما بزرگ هستیم، این واقعا یک رویداد قابل توجه است. هفته های مهمی در راه است.

در حالی که برخی از تحلیلگران به دنبال بارقه‌ای از امید هستند که از خارج از فضای ارز دیجیتال نشات می‌گیرد، برخی دیگر اذعان می‌کنند که در خود نوسانات غرق شده‌اند.

برای تحلیلگر معروف IncomeSharks، تضعیف دلار آمریکا در طول انتخابات میان دوره ای نشانه امیدوارکننده ای برای رشد دارایی های ریسک بود.

او امروز در مورد شاخص دلار آمریکا نوشت:

به نظر می آید [شاخص دلار] آماده شکستن زیر خط حمایت خود است.

IncomeSharks همچنین گفت:

[وضعیت] بازار سهام خوب به نظر می رسد. یک رویداد سیاه و ناخوشایند قوی (اشاره به نگرانی‌ها در مورد سقوط FTX) حرکت قیمت ارزهای دیجیتال را مختل کرد، اما زمانی که احساسات منفی فروکش کرد، شاهد افزایش کوچکی در قیمت بیت‌کوین و اتریوم خواهیم بود. یک بار دیگر [تأکید می‌کنم] این موضوع ربطی به ملک شخصی ندارد.

نمودار ساعتی شاخص دلار آمریکا.

پیش از این، ۱۰ نوامبر (۱۹ نوامبر) به دلیل انتشار نرخ تورم ماه اکتبر (اکتبر) ایالات متحده، یک روز پر نوسان هفته در نظر گرفته می شد.

منبع

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307764