سفر هیئت یمنی به عربستان با موفقیت انجام شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، المسیره به نقل از یک مقام یمنی موفق شد آماز وی از سفر هیئت این کشور به عربستان خبر داد.

در این زمینه «عبدالقادر المرتضیرئیس کمیته ملی امور زندانیان یمنی با اعلام موفقیت آماز بودن از سفر هیات یمنی به عربستان و بازدید از زندان های این کشور گفت: هیات یمنی در جریان وضعیت زندانیان در زندان های عربستان قرار گرفت و هیات مذکور بانک اطلاعاتی مربوط به اجرای توافق را به روز کرد.

المرتضی وی در عین حال به مشکلات سایر طرف های مردم یمن از جمله عوامل یمنی وابسته به عربستان سعودی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که این مشکل نیز حل شود و این سفرها اولین گام برای اجرای کامل باشد. . توافق در یمن یا پایان دادن به بحران انسانی در آن کشور. مهم نیست کشور

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن همچنین از ربط دادن پرونده زندانیان به مسائل سیاسی، نظامی و امنیتی خودداری کرد و گفت: آماده اجرای توافق تبادل اسرا هستیم.

دو روز پیش، «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از بازدید هیئت فنی عربستان سعودی سنا در مقابل خروج هیئت از سنا وی به ریاض اطلاع داد و گفت که این اقدام در راستای سازوکار مربوط به توافق صورت گرفته در اردن برای تعیین فهرست اسرا در مرحله اول است.

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمنی تاکید کرد: سفرهای مذکور به منظور بررسی اسامی زندانیان و مطابقت آنها با واقعیت انجام شده و به هیچ موضوع سیاسی دیگری در یمن مربوط نیست.

لازم به ذکر است که ماه گذشته رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از پایان دور جدید مذاکرات پیرامون موضوع اسرا در امان پایتخت اردن و حصول توافق خبر داد. برای آزادی با برخی از زندانیان تماس گرفته شد.

در حال حاضر، یمن وضعیت پس از آتش بس را پشت سر می گذارد، اما همزمان، دولت در حال بحث درباره تبادل اسرا است. سانا و ریاض ادامه می دهد.