سطح بالای قند خون را می توان عادی کرد

سطح گلوکز در خون انسان به دلیل چندین عامل افزایش می یابد. چنین افزایشی مسئول انواع رفتارهای غیرعادی بدن انسان است. این نوع اختلال به دلیل عوامل سبک زندگی مانند عادات غذایی، سطح استرس و غیره در حال افزایش است. محققان هنوز نتوانسته‌اند دارویی برای درمان این اختلال اختراع کنند. تغییر سبک زندگی می تواند این اختلال را معکوس کند.

مصرف غذاهای فرآوری نشده یکی از مهمترین مراحل برای کنترل افزایش سطح گلوکز خون است. سبزیجات تیره رنگ بسیار مفید هستند. بیماران باید غذاهای غنی از فیبر و پروتئین مصرف کنند. در میان میوه ها، توصیه می شود از مصرف بیش از حد انبه، موز، ساپوتا و غیره که حاوی مقادیر بیش از حد قند هستند خودداری کنید. سبزیجات برگ سبز، کدو تلخ، برنجال و غیره باید هر روز مصرف شوند. تغییر به مصرف برنج قهوه ای از برنج سفید در کنترل اختلال فوق حیاتی است. نان سبوس دار، جو دوسر، سبزیجات پخته، تخم مرغ آب پز، آجیل، سالاد و غیره باید به عنوان ناشتا مصرف شوند.

علائم بسته به عوامل بیولوژیکی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما علائم عمومی افزایش قند خون عبارتند از: تکرر ادرار به خصوص در طول شب، خشکی دهان، تشنگی مفرط و غیره. در برخی از بیماران، علائم نمی توانند ظاهر شوند، از این رو تشخیص گاه به گاه قند خون تنها راه برای اطلاع از وضعیت سطح قند خون است. در مراحل اولیه اختلال، اجتناب از مصرف هر گونه دارو ایده آل است. ورزش، تغییر عادات غذایی و غیره می تواند سطح قند خون را به محدوده طبیعی برساند. اما بالا بودن کنترل نشده قند خون به اندام های مختلفی مانند چشم، قلب، کلیه ها و غیره آسیب می رساند. آسیب ایجاد شده به عوامل مختلفی بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متغیر است. افراد ثروتمند می توانند غذاهای گران قیمت مانند تخم مرغ، سبزیجات، میوه ها و غیره را بخرند.

برای افراد فقیر چند درمان خانگی ساده برای کنترل افزایش سطح قند خون در خون وجود دارد. کاهش وزن یکی از بهترین راه حل هاست. چاقی یکی از دلایل اصلی چندین بیماری سبک زندگی است. برگ‌های چریش را باید حدود بیست دقیقه بجوشانید و سپس فیلتر کنید تا بسته به میزان قند، حدود یک هفته هر روز مصرف شود. به همین ترتیب، شنبلیله را باید در طول شب خیس کرد و می توان آن را صبح زود با معده خالی مصرف کرد. مصرف ارزن نیز توصیه می شود. درمان اصلی تغییر سبک زندگی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر