ستاد ساماندهی تعاونی های مشکل دار در زنجان تشکیل شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، طیب جعفری ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، از وجود چهار هزار و ۷۲۱ تعاونی در استان زنجان خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد زیادی از این تعاونی‌ها غیر فعال هستند.

وی اظهار کرد: در سالجاری تعاونی‌های غیر فعال استان را فعال خواهیم کرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان با بیان اینکه باید مشکلات این تعاونی‌ها شناسایی و رفع شود، گفت: تعاونی‌ها در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارند و در این میان تقویت تعاونی‌ها باعث ارتقای اقتصاد در جامعه می‌شود و باید به این مهم در استان بسیار بهاء داده شود.

جعفری تاکید کرد: تعاون یکی از بخش‌های تاثیرگذار در توسعه اقتصادی ملی است و طی سال جاری فعالیت تعاونی‌ها در استان تقویت می‌شود چرا که در اقتصاد و افزایش در آمد مردم بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی تعاونی مشکل‌دار در این استان با صدور ابلاغ استاندار برای اعضای آن، تشکیل شد، ابراز داشت: این ستاد تنها برای حل مسائل تعاونی علوم پزشکی نیست و همه مسائل تعاونی‌های مشکل‌دار در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان تاکید کرد: ریاست ستاد ساماندهی تعاونی‌های مشکل دار استان بر عهده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار است.

جعفری با بیان اینکه همه دستگاه‌های مرتبط از تشکیل این ستاد استقبال و آمادگی خود را برای مشارکت در حل مسائل تعاونی‌ها اعلام کردند، افزود: در خصوص تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان باید به جای احیای اختلافات گذشته به احیای پروژه تعاونی مسکن علوم پزشکی کمک کنیم.

وی گفت: این هیات مدیره تعاونی علوم پزشکی است که باید کار انجام بدهد و جلو ببرد و از طرفی ما به عنوان متولی حوزه تعاون، حق کوتاهی و بی تفاوتی نسبت به این موضوع را هم نداریم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان تصریح کرد: هیچ دستگاهی نمی‌تواند خلاف قانون عمل کند، اما ما باید برای رفع مشکلات تعاونی‌ها رو به جلو حرکت کنیم.