زنگ خطر آتش زدن دانشگاه در گوش مسئولان به صدا در می آید


گروه دانشگاه خبرگزاری فارس; پلاسکو، کلان شهرها و ساختمان‌های مشابه که باعث بلایای ملی می‌شوند در کشور غیرمعمول نیستند. مسلم است که تجهیزات تحت نظارت آنها باید سریعتر ساختمان های ناایمن یا فرسوده را شناسایی و نسبت به ایمن سازی ساختمان ها اقدام شود.

در حوزه آموزش عالی، زنگ خطر سال‌ها بر فراز ساختمان‌های فرسوده به صدا درآمده است و این ساختمان‌ها باید به سرعت مورد توجه قرار گیرند.

استحکام بخشیدن به ساختمان مدرسه و امنیت مکانی که بچه های کشور تمام روز را در آن سپری می کنند حداقل حق دانش آموزان این کشور است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

* نیاز به تقویت ساختمان دانشگاه از طریق زبان رسمی

او این موضوع را با چند تن از مسئولان در میان گذاشت.

موضوع را با سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در میان گذاشتیم. آملی گفت: البته موضوع نامناسب بودن ساختمان های دانشگاه موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه مسئولان دانشگاه قرار گیرد.

فریده هوگبین، رئیس دانشگاه الزهرا نیز با ابراز نگرانی از بافت فرسوده دانشگاه، گفت: ساختمانی در دانشگاه داریم که در ذهن من شبیه یک کلانشهر پر رونق است و از وزیر علوم می خواهم آن را تقویت کند.

عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به ساختمان های قدیمی این دانشگاه گفت: مقاوم سازی ساختمان های دانشکده یک ضرورت است و هر ساله هزینه ای را برای این موضوع در نظر می گیریم.

همچنین با مهدی عباسی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره بافت فرسوده دانشگاه های پایتخت گفت و گو کردیم که عباسی گفت: آنها حساس به حساب می آیند.

وی در ادامه گفت: بافت های فرسوده مراکز آموزش عالی نیاز به بازسازی فوری دارند که این امر به دانشگاه ها و مسئولان وزارت علوم اعلام می شود و وظیفه آنهاست که سریعاً اقدام کنند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید