زمان عرضه «ریرا» به بازار مشخص شده است


به گزارش تجارت نیوز، مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: خودروی «ریرا» در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می رسد و به بازار عرضه می شود.

تسنیم نوشت: محصول جدید شرکت خودروسازی ایران خودرو به نام «ررا» که برگرفته از یکی از اشعار نیما با همین عنوان است، با حضور استاندار مازندران و مدیرعامل شرکت ایران خودرو در خانه نیما یوشیج در روستای یوش عرضه شد. شهر نور. را

مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی جدیدترین محصول این شرکت در منزل نیما در روستای یوش شهرستان نور، با اشاره به اینکه ررا خودروی جدیدی است که توسط ایران خودرو تولید و روانه بازار می شود، گفت: این خودرو در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. این خودروی کراس اوور بر اساس پلت فرم «IKP1» پژو-سیتروئن ساخته و توسعه خواهد یافت.

خطیبی افزود: خودروی «ریرا» با دو موتور مختلف در بازار عرضه می شود؛ اولین موتور استفاده شده در این خودرو یک موتور ۱.۶ لیتری (TU5) است که می تواند ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید کند. در این خودرو از دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دومین موتور مورد استفاده در خودروی رایا موتور EF7 است. این موتور در مدل های فول آپشن خودروهای رایا استفاده خواهد شد. موتور (EF7) که TCVplus نیز نامیده می شود، ۱۶۴۵ سی سی حجم دارد. این موتور می تواند ۱۶۸ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور در ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید کند.

مدیرعامل ایرانیان خودرو گفت: این خودرو در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می رسد و به بازار عرضه می شود.