زلنسکی: اوکراین دارایی های روسیه به ارزش ۷۶۵ میلیون دلار را توقیف کرد


زلنسکی: اوکراین دارایی های روسیه به ارزش ۷۶۵ میلیون دلار را توقیف کرد

رئیس جمهور اوکراین روز شنبه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که دارایی های روسیه به ارزش حدود ۷۶۵ میلیون دلار در این کشور توقیف شده است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رشتودی، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین روز شنبه در کانال تلگرامی خود از توقیف حدود ۷۶۵ میلیون دلار دارایی روسیه در این کشور خبر داد.

زلنسکی گفت: امروز جلسه ای درباره سیاست تحریم و مصادره دارایی های روسیه برگزار کردم. مقامات دولتی گزارش دادند که دارایی هایی به ارزش ۲۸ میلیارد گریونا (حدود ۷۶۵ میلیون دلار) قبلاً به اجبار مصادره شده است.

وی افزود: کار در حال انجام است. بیش از ۹۰۰ تاسیسات متعلق به دولت روسیه برای مصادره پیشنهاد شده است. و اگر این بسته دارایی را نه تنها برای دولت (روسیه)، بلکه برای شهروندان این کشور در نظر بگیریم، در مورد ۳۶ هزار دارایی صحبت می کنیم که باید مصادره شوند.

دستور پوتین برای محافظت از اقتصاد روسیه در برابر کشورهای متخاصم بلومبرگ: تلاش های ایالات متحده برای منزوی کردن روسیه شکست خورده است

به گفته زلنسکی، دارایی های مصادره شده برای جبران خسارات ناشی از درگیری نظامی کنونی در این کشور استفاده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کیف در ۵ آگوست با صدور فرمانی ۹۰۳ ملک متعلق به روسیه در اوکراین را به دولت و مردم اوکراین واگذار کرد.

به گفته دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین، دارایی هایی که مقامات اوکراینی می خواهند توقیف کنند به سه دسته تقسیم می شوند: دارایی های متعلق به دولت روسیه، دارایی های شهروندان روسیه و شرکت های تحریم شده، و دارایی های بانک های روسیه. .

اشمیگال گفت: پیشنهاد شده است ۹۰۳ ملک متعلق به دولت روسیه مصادره شود. ۷۹ فقره مربوط به شرکت ها و ۸۲۴ قلم دارایی است.

به گفته زلنسکی، این اقدام تنها اولین گام در استراتژی دولت او برای مقابله با دارایی های روسیه است.

گام بعدی مصادره دارایی هایی است که روسیه از آن در غرب سود می برد. ظاهراً توقیف این دارایی ها با هدف بازسازی اوکراین است.

زلنسکی اعلام کرده است که دولت اوکراین و دفتر رئیس جمهور به همراه تیمی از کارشناسان بین المللی، شرکا و متحدان غربی در حال کار بر روی چنین اقداماتی هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305166