زخمی شدن ۷۵ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در نابلس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری با نظامیان اشغالگر در شهر نابلس واقع در کرانه باختری خبر دادند.

بر اساس این گزارش، هلال احمر فلسطین شامگاه سه شنبه اعلام کرد که ۷۵ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در منطقه شرقی شهر نابلس زخمی شدند.

نظامیان صهیونیست در درگیری با فلسطینی‌ها در نابلس از گاز اشک آور استفاده کردند که موجب شد ۴۱ فلسطینی دچار حالت خفگی شوند. همچنین ۱۵ فلسطینی هم از سوی نظامیان اشغالگر مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفتند.

هلال احمر فلسطین در عین حال از یورش نظامیان اشغالگر به سمت نیروهای امدادی با استفاده از بمب‌های گازی خبر داد که در پی آن شماری از این نیروها دچار حالت خفگی شدند.

منابع خبری پیش از این از زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری‌ها با نظامیان صهیونیست در اطراف مقبره یوسف در نابلس خبر داده بودند.

منابع محلی گزارش دادند که گشتی‌های نظامیان اشغالگر به منطقه شرقی نابلس یورش برده و اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور کردند.

این منابع هدف از این حمله را حفاظت از اتوبوس‌های شهرک نشینان صهیونیست برای یورش به مقبره یوسف اعلام کردند.

این در حالی است که گروه های مقاومت فلسطین پیش از این با تاکید بر اینکه نبرد «شمشیر قدس» همچنان ادامه دارد، اعلام کردند که این نبرد تنها با پایان اشغالگری تمام خواهد شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین عنوان کردند که اجازه رژیم صهیونیستی به گروه‌های صهیونیستی افراطی به برگزاری مراسم‌های تلمودی در مسجد الاقصی اقدامی خطرناک است.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین به رژیم صهیونیستی در مورد درخواست‌ها برای تخریب قبه الصخره و ساخت معبد موهوم کذایی هشدار دادند.

گروه‌های مذکور تاکید کردند: تاکید می‌کنیم که دعوت به تخریب قبه الصخره آتشفشان خشم فلسطینان و همچنین کشورهای اسلامی و عربی را منفجر خواهد کرد.

این گروه‌ها ادامه دادند: ما تاکید می‌کنیم که همیشه برای واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی، در آمادگی کامل به سر می بریم.