زبان ها به عنوان یک رفتار آموخته شده

چگونه به زبان ها صحبت کنیم

مردی به نام مکس پول مهمان وبلاگ “دعای پزشک” است. او جستجوی خود را برای «هدیه»، همراه با ناامیدی‌های همراه آن، شرح می‌دهد، سپس شما را به عنوان مزایا و معایب صحبت کردن به زبان‌ها به دیگران ارجاع می‌دهد. اما اگر در حال حاضر “همه درون” هستید، او به شما نشان می دهد که چگونه این هدیه را نشان دهید.

قبل از اینکه درمان قطعی او را شروع کنم، ممکن است به شما یادآوری کنم که هیچ کس، بله هیچ کس، در کتاب مقدس هرگز “یاد نگرفته” چگونه به زبان ها صحبت کند. هدایای دیگر، وقتی واقعاً معجزه آسا هستند، فرآیندی آموخته شده نیستند. همه مریدان روش های زبانی را بردار و چند تا کاریزما باقی مانده است؟ شما، شاید، هنوز در جنبش بودید؟

به هر حال، اولین شما باید “بدون حواس پرتی” دریافت کنید. یک مکان آرام پیدا کنید. (مثلاً ممکن است جلسه دعای اتاق بالا در روز پنطیکاست؟ آنطور ساکت است؟ هوم.) باید کاملاً منزوی باشم.

گام بعدی. دهانت را باز کن. (اوه خدای من، ممنون مکس). نه واقعا. دهانت را باز کن و شروع به ساختن هجاها و صداهای کلمه کنید. او می گوید: “بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که هدایایی از جانب خداوند به یکباره و به طور کامل به ما عطا می شود…” (واقعاً این دقیقاً اعتقاد من است، مکس، بر اساس مثال در کتاب مقدس

او از مثال نوزادی استفاده می کند که زبان ها را یاد می گیرد. او فراموش می کند که شاگردانی که در اتاق بالا جمع شده بودند از نوزادان مسیح دور بودند. آنها او را شناختند، با او راه رفتند، جلال او را دیدند. اینجا جمعیت بچه نیست. بیا مکس، چیزی بهتر از این؟

خوب، بنابراین من در ابتدا مسلط نخواهم بود. همان هجاها و کلمات را ادامه خواهم داد. اشکالی ندارد. بهتر میشه و گام بعدی:

گوش دادن به نکات هوم؟ به آنچه می گویید گوش دهید و به کلماتی که در ذهن خود “می بینید” نگاه کنید. مثل تابلو یا تابلو. کلمات جدید وجود خواهد داشت دایره لغات شما کم کم رشد خواهد کرد.

و سپس? اگر در تجربه خود دچار تردید شدید یا خشکید، از خدا ایمان بیشتری بخواهید. خداوند این کار را خواهد کرد و این جریان ادامه خواهد داشت.

بعد، نگران نباشید زیاد بهش فکر نکن فقط بگذار اتفاق بیفتد هر چه بیرون می آید، بیرون می آید. این یک چیز روحی است، نه یک چیز مغزی.

و این گونه است که شما به زبان ها صحبت می کنید.

بله، و به همین دلیل است که اکنون می توان همین روش را به کودکان کوچک آموزش داد. و این اتفاق می افتد، اوه در حال وقوع است. کودکانی که به درستی آموزش داده شوند، اکنون نیز می دانند که چگونه “پیشگویی” کنند و حتی “معجزه” کنند. نسل جدیدی از پنطیکاستی ها در راه است. به طور کامل آموزش داده شده است، اما فقط خودشان را تجربه می کنند.

شاید حتی گویاتر از این مقاله پاسخ به آن در بخش نظرات است که در زیر آمده است:

خواننده ای می خواهد بداند چرا سال هاست که بیش از سه کلمه پیشرفت نکرده است. (واقعاً.) مکس او را در فلات خود تسلی می دهد و به خاطر قدرت اراده اش او را قدیس می خواند، این واقعیت که او حتی بدون هیچ پیشرفتی ادامه می دهد. سپس این توصیه افتضاح و افتضاح:

فرض کنید یکی از صداهای اصلی شما “ما” است. سپس با مرور حروف الفبا به ترتیب تمرین کنید: ba، ca، da، fa، ga و غیره…”

خدایا کمکمان کن

خواننده دیگری: “من به زبان نماز می خوانم و بارها و بارها حدود نه هجا را می گویم. یک بار حدود هفت تا نه ساعت پشت سر هم با استراحت برای خوردن نماز خواندم و تعبیر کردم… فکر می کنم نماز خواندن به زبان نه تنها ما را آباد می کند، بلکه باعث تعالی نیز می شود. خدایا ما واقعاً به او خدمت می کنیم!!! خیلی عالی!!!”

می‌بینید که کجای صحبت‌های «زبان‌ها» یک فرد را به مکاشفه‌ای جدید می‌کشاند، مکاشفه‌ای که حتی رسولان هم از آن چیزی نمی‌دانستند؟ عالی نیست باز هم می گویم: خداوندا به ما کمک کن! مردم خود را به کلمه خود بازگردانید!

زبان های واقعی

آیا تا به حال سعی کرده اید تصور کنید که چگونه زبان ها – زبان ها، زبان های کتاب مقدس – واقعاً رخ داده اند؟ معجزه آسا بود، اما به اندازه یک هدیه آموزشی عادی بود. تازه ظاهر شد هدیه متعلق به گیرنده بود و او می دانست که می تواند در هر زمانی از آن استفاده کند. بنابراین او انجام داد. همه این هدیه را نداشتند. پل این را قطعی می کند. و کسانی که اغلب این کار را می کردند، آن را بزرگ می کردند و می خواستند کلیسا به آنها نگاه کند.

اینجا بود که دستورالعمل‌های قرنتی پولس وارد شد و استفاده از آن را محدود کرد و قرنتیان را تشنه چیزهای بهتر کرد. زبانها از گرسنگی متوقف شدند. پس از مدتی، نه کسی آن را درخواست می کرد، نه کسی آن را دریافت می کرد.

من دوباره ادعا می کنم که امروزه بیشتر زبان ها یک رفتار آموخته شده است که هر کسی می تواند انجام دهد. اما حتی اگر بتوان ثابت کرد که «فرارطبیعی» است، به یاد داشته باشید که ادیان بت پرستان همتای آن را دارند.

آیا ممکن است به مبلغ یک قبیله جدید ناگهان کلمه ای از طرف خداوند به زبان آن قبیله داده شود؟ شاید. این یک معجزه خواهد بود. خدا می تواند معجزه کند. اما من می توانم تضمین کنم که آن مبلغ به زودی زبان مردم خود را به روش قدیمی یاد می گیرد. اگر هدیه امروز در جایی وجود دارد، این یک تجلی موقت جزئی است، نه رویه عادی کلیسای کنونی، و نه یک عمل مهم حتی در کلیسای قرن اول.

هدایای دیگر

هدایای دیگر چطور؟ من بر این باورم که اگر بتوان ثابت کرد که زبان ها متوقف شده اند، و بدون تردید ثابت می شود، جنبش پنطیکاستی/ کاریزماتیک به هم می خورد. مردم از فریب دادن خود دست بر می داشتند. آنها تمام ادعاهای دیگری را که توسط هدیه‌فروشان مطرح می‌شود به‌طور انتقادی بررسی می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که پولس دوباره درست می‌گوید: «اکنون»، مانند اکنون – در زمان کنونی – «ایمان، امید و عشق باقی است». بقیه رفته است.

بسیاری از کسانی هستند که معتقدند زبانها از کار افتاده است و این ایمان را با این اعتقاد دنبال نمی کنند همه هدایا رفته اند جان ماکارتور، که در این زمینه ها از او خرد زیادی گرفته ام، یکی از این افراد است.

روشی که او و دیگران سعی می کنند به مواهب معجزه آسای قرن اول بچسبند، این است که آنها را دوباره تعریف کنند. نبوت برای آنها «موعظه» است. دانش برای آنها، خوب، “دانش” است. و طبق آن متن اول قرنتیان ۱۳، آنها می گویند، اینها تا زمانی که کامل شود، وجود خواهند داشت. و آن چیزی که کامل است، وضعیتی است که به آمدن عیسی خواهد آمد.

من تمایل دارم افراطی تر باشم. از نظر من، نبوت دریافت معجزه‌آسا و اعطای آیات خداست که تا زمانی که وحی کامل بیاید، ضروری است، همانطور که در نهایت انجام شد. به هر حال، موهبت دانش بیشتر از خواندن نامه های شخصی، گفته های روانی در مورد آدرس و حساب بانکی شما است. من معتقدم که این نیز یک راه معجزه آسا برای شناخت حقایق معنوی بود. از طریق این دانش و نبوت، کلام خدا به رسولان ابلاغ شد که در نهایت نوشته هایی را که ما آن را عهد جدید می نامیم به ما دادند.

خط استدلال او را دنبال کنید. او می‌گوید همه این موهبت‌ها در اطراف ما هستند، اما حتی با وجود همه آنها، ما فقط تا حدی می‌دانیم. دید ما تاریک است. اما زمانی فرا خواهد رسید که بر خلاف یکی از آینه های فلزی تاریک قرن اول خود، رو در رو می بینیم. زمانی می رسد که من او را از راه هایی که او مرا می شناسد، یعنی کاملاً می شناسم.

و آیا کتاب مقدس راهی نیست که انسان را به طور کامل در راههای عدالت آموزش دهد، تنها در آنها کامل است؟ چرا در عجله خود برای حرکت به سوی چیز بهتر، کتاب مقدس را کم اهمیت جلوه دادیم؟ آیا کتاب مقدس نمی تواند دقیقاً همان چیزی باشد که پولس به آن اشاره می کند، اگرچه او آن را نمی دانست و تحت الهام روح صحبت می کرد؟

افسسیان ۲:۲۰ می گوید که کلیسا در واقع بر پایه ای ساخته شده است که رسولان و انبیا گذاشته اند. آموزه ها به پیامبران داده شد، به رسولان رسید، نوشته شد و به ما رسید.

اما به هدایای دیگری اشاره کردم. ما تمایل داریم که فهرست در قرنتیان را جامع بدانیم و فهرست رومی ها را نادیده بگیریم. من نوزده هدیه ای را که خدا برای کلیسایش داده بود، شمردم. برخی موقتی بودند، برخی دیگر معطل ماندند. چگونه بفهمیم کدام کدام هستند؟ بقیه کتاب مقدس را بخوانید، سپس نگاهی گذرا به تاریخ کلیسا بیندازید.

در اینجا نوزده، برای علاقه مندان است.

۱. حواریون

۲. پیامبران

۳. مبشّران

۴. کشیشان

۵. معلمان

۶. وزارت

۷. تشویق کننده

۸. معجزه

۹. شفا

۱۰. بخشنده

۱۱. رهبران

۱۲. یاوران

۱۳. مدیران

۱۴. کلمات حکیمانه

۱۵. کلمات معرفت

۱۶. ایمان

۱۷. تشخیص ارواح

۱۸. زبان ها

۱۹. تفسیر اللسان.

و آیا این همه است؟ لازم نیست. اما این موضوع ما را از مسیر این کتاب دور می کند. من می‌خواهم به هدایایی نگاه کنم که کتاب مقدس و تاریخ به ما می‌گوید که متوقف شده‌اند، سپس سعی کنم بفهمم که اگر به نظر می‌رسد در صد یا چند سال گذشته دوباره ظاهر شده‌اند، امروز در کلیسا به چه چیزی نگاه کنیم.

می پرسم، اگر شما دشمن بودید، آیا می خواستید به ارگانیسم عظیمی که کلیسا نامیده می شود، دشمن قسم خورده شما نفوذ کنید؟ چگونه آن را انجام می دهید؟ آیا با بسیاری از آموزه‌ها شروع نمی‌کنید که دقیقاً مانند آنچه کلیسا تعلیم می‌دهد، تا از وفاداران شنیده شود؟ آیا تا زمانی که بسیاری از مؤمنان را به خیانت بیاوری، از آنجا دور نمی‌شوی؟ به نظر من منطقی میاد آیا این اتفاق نیفتاده است؟

و آیا همانطور که حیوانات شکاری انجام می دهند، به ضعیف ترین آنها، یعنی آنهایی که عقب مانده اند نگاه نمی کنید؟ به کسانی که به آنها آموزش داده شده است که تجربه مهمتر از دکترین است، شاید؟ آیا آن‌وقت تجربه‌ای را که برای آن گریه می‌کنند به آنها نمی‌دهید، حتی اگر باید از آموزه‌هایی که زمانی برایشان عزیز بود عبور کنند؟

بله، این راه هوشمندانه ای خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر