رکورد منفی رد شاهکار کمیته داوران/ عسگری: با دعوت از معلم اسپانیایی به AFC بی احترامی کردیم


حسین اصغری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره ناکامی بیش از ۶۰ داور و کمک داور در آزمون آمادگی جسمانی اظهار داشت: زمانی که کمیته داوران به وظایف خود به درستی عمل نکند، وضعیت مشابهی پیش می آید. این رکورد منفی شاهکار کمیته داوران است که در ۴۰ سال گذشته فوتبال کشور ۶۰ داور و کمک داور به دلیل آمادگی جسمانی مردود شده اند. دلیل این مشکل این است که کمیته داوران هیچ نظارت و کنترلی در زمان آماده سازی داوران نداشت.

وی ادامه داد: همانطور که در رسانه ها خواندم حدود ۱۴۰ داور در این کلاس داوری حضور داشتند و وقتی بیش از ۶۰ داور مردود می شوند یعنی تقریبا ۴۵ درصد از داوران حاضر در کلاس مردود هستند. کمیته داور باید بر روند آماده سازی داور نظارت کند. از سوی دیگر کمیته داوران نیز اختیارات لازم برای کاهش تعداد داوران حضور در لیگ برتر را نداشت و نتوانست پاسخ منفی به تیم های فوتبال استانی بدهد و به همین دلیل ۱۴۰ داور حضور داشتند. دعوت کرد. به گفته من ۱۰ درصد شکست در آزمون آمادگی جسمانی قابل قبول است.

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: وقتی فدراسیون فوتبال در این وضعیت آشفته است و مدام اخبار اختلاف در هیات رئیسه فدراسیون، اختلاف بین تیم های ملی و… منتشر می شود، نمی توان انتظار داشت. هر چیزی. دیگران از داوری.

عسگری با بیان اینکه کمیته داوران یک مدرس اسپانیایی را برای این کلاس آورده است، گفت: گفت: اتفاقا با دعوت از یک مدرس اروپایی به AFC بی احترامی کرده ایم! کنفدراسیون فوتبال ما در قاره آسیا است و انتظار داریم AFC به فوتبال ما توجه کند، باید با آنها ارتباط برقرار می کردیم و از AFC می خواستیم که برای ما مربی داوری بفرستد. مگر اینکه کلاس ها زیر نظر فیفا برگزار شود که در این صورت فیفا سعی می کند از مربیان داوری آن قاره استفاده کند. البته برای یک دوره معلم روسی آوردیم چون معلم AFC مشغول بود.

وی گفت: تعداد ناکامی ها در لیگ برتر در فصل آینده منجر به کمبود داور خواهد شد. گفت: حتی اگر ۶۰ داور و کمک داور رد شوند، باز هم ۱۰-۱۲ داور زیاد است! البته نمی دانم دقیقا کدام داور رد شده اند، اما مسئولان داوری نباید با حرف ها بازی کنند، این کلاس پیش فصل داوران لیگ برتر بود اما گفته می شد به دلیل تعداد زیاد داوران. این کلاس برای افزایش دانش است و حضور تعداد زیادی داور به معنای تصمیم گیری همه این داوران در لیگ برتر نیست. این بازی با کلمات است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید