رژیم گیاهخواری – گیاهخواری ناسالم؟

یک رژیم غذایی گیاهی می تواند فواید فوق العاده ای برای سلامتی، محیط زیست و حیوانات شما داشته باشد. بنابراین انتظار می رود که با حذف محصولات حیوانی از رژیم غذایی خود و اتخاذ یک رژیم غذایی وگان که فقط از سبزیجات یا میوه ها تشکیل شده است، همه این فواید را به دست آورید.

حقیقت این است که هر رژیم غذایی صرف نظر از گیاهخواری، گیاهخواری یا غیرگیاهخواری، اگر به درستی برنامه ریزی نشود، می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. اگر می خواهید رژیم غذایی جدیدی را دنبال کنید، باید در مورد تغذیه، مواد مغذی مورد نیاز بدن و چه مقدار از آنها بیشتر بدانید. با یادگیری بیشتر در مورد تغذیه، به جای اینکه خود را با باورهای مشترک فریب دهید، از نیازهای تغذیه ای خود و نحوه برآورده کردن آن نیازها بیشتر آگاه می شوید.

روز دیگر، در حال خواندن یک پست وبلاگ در مورد شخصی بودم که به تازگی رژیم گیاهخواری را شروع کرده بود و یکی از رایج ترین اشتباهات را مرتکب شده بود، این فقط تکیه بر یک کاسه غلات برای دریافت مقدار توصیه شده مواد مغذی بود. او فکر می کرد که از آنجایی که جعبه غلات می گوید که می تواند ۱۰۰٪ از تمام ویتامین های مورد نیاز او را تامین کند، خوب خواهد شد. باز هم این یک داستان غیر معمول نیست. من قبلاً بارها شنیده ام که یک فرد گیاهخوار می شود و فقط سالاد و میوه می خورد. سپس هنگامی که بدن آنها دیگر نمی تواند آن را تحمل کند، مجبور می شوند از عادات قدیمی خوردن محصولات حیوانی پیروی کنند و رژیم گیاهخواری را به خاطر ناسالم بودن سرزنش کنند.

حالا برای جلوگیری از این موضوع چه کنیم؟

خیلی ساده است. همانطور که یک هرم غذایی برای افراد غیر گیاهخوار وجود دارد، شما باید هرم غذایی برای گیاهخواران را یاد بگیرید. این هرم غذایی به طور کلی انواع غذاها و ویتامین هایی را که برای موفقیت به عنوان یک گیاهخوار به آنها نیاز دارید را به شما نشان می دهد. در آنجا خواهید دید که رژیم غذایی شما باید از غلاتی مانند نان سبوس دار، برنج قهوه ای، کینوا و غلات به عنوان پایه رژیم غذایی شما باشد. سپس باید غذاهای متنوع تری مانند سبزیجات، میوه ها، آجیل ها، دانه ها، شیر سویا و حبوبات مصرف کنید تا تمام فیبر، مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی که این نوع غذاها به آن ها معروف هستند را دریافت کنید.

با حفظ یک رژیم غذایی متنوع، تمام مزایایی را که یک رژیم گیاهخواری می تواند به شما بدهد، دریافت می کنید و زندگی سالم تری را شروع می کنید. این را نادیده بگیرید و تجربه شما به عنوان یک گیاهخوار ممکن است چندان خوشایند نباشد. فراموش نکنید که اگر به خوبی آگاه نباشید، گیاهخواری ناسالم بسیار آسان است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر