رژیم پاکسازی کمک بزرگی است

سم زدایی و پاکسازی دو مورد از رایج ترین اصطلاحاتی است که این روزها توسط افراد آگاه به سلامت استفاده می شود. در حالی که هر دو اصطلاح معانی تقریبا مشابهی دارند، اما می توانند اثرات متفاوتی نیز داشته باشند.

پاکسازی اساساً فرآیند تمیز و سالم نگه داشتن سیستم است – اما تمرکز اصلی بر روی کبد، اندام حیاتی بدن انسان است که به هضم غذا کمک می کند. اگر بتوان کبد را تمیز و عاری از هرگونه اثرات مضر نگه داشت، می توان از بهترین چیزها لذت برد – بدنی سالم، سیستم عملکردی مناسب و ظاهری تمیز. پاکسازی شامل فرآیند سم زدایی نیز می شود که به معنای دفع سموم مضر از بدن از طریق رژیم غذایی و مایعات است. سموم می توانند به شکل باقیمانده غذا، مدفوع، ادرار و غیره باشند.

به منظور جلوگیری از حملات مداوم بدن، اخیراً رژیم های پاکسازی تغذیه ای مختلفی ظاهر شده است. این رژیم ها ادعا می کنند که سلامت، نشاط و انرژی را به زندگی باز می گرداند. ممکن است با مکمل ها و محصولات بهداشتی زیادی روبرو شوید که به شما در دستیابی به مزایای سلامتی مختلف کمک می کند، اما ما در مورد هیچ مکملی صحبت نمی کنیم. ما قصد داریم در مورد رژیم های پاکسازی صحبت کنیم که به شما کمک می کند تا سیستم خود را تمیز نگه دارید و در نتیجه عملکرد صاف و مناسب اندام های مختلف را ممکن می سازد.

بیشتر مشکلات سلامتی به دلیل عادات غذایی نادرست ایجاد می شود. مردم اغلب از اسیدیته، گاز و حرکات نامنظم روده شکایت دارند که همگی ناشی از عادات غذایی نادرست است. بی توجهی به وعده های غذایی و پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب از دلایل اصلی این شرایط سلامتی است و این می تواند تأثیر منفی بر کبد که ارگان اصلی هضم است، داشته باشد. در این فرآیند، کبد عملکرد خود را به بهترین شکل ممکن انجام نمی دهد و در نهایت سقوط می کند و منجر به بیماری جدی می شود. وعده های غذایی پاک کننده با قابلیت های هضم کبد مطابقت دارد و فقط برای ما در نظر گرفته شده است.

سیستم های پاک کننده رژیمی با ترشح سموم و مواد مختلف دیگر از سیستم گوارشی بدن کار می کنند. در یک مسیر معمولی غذا خوردن، ما معمولا غذا را مصرف می کنیم و به بدن اجازه می دهیم آن را بر اساس آن پردازش کند. با کمک اندام های مختلف در هضم غذا به بدن کمک می کند و در عین حال از مواد مغذی حداکثر بهره را می برد و سپس آنها را برای هضم بیشتر دفع می کند. پس از مصرف تمام مواد مغذی ضروری، مواد زائد یا مواد زائد از طریق حرکات روده از بدن خارج می شوند. در طول این فرآیند، ممکن است انسدادهای زیادی وجود داشته باشد – هر نوع غذای خاصی ممکن است به خوبی توسط سیستم شما هضم نشود. برخی از افراد نیز ممکن است غذاهایی مصرف کنند که ممکن است به دلیل شکل پیچ خورده در جدارهای روده بزرگ و کوچک گیر کند. علاوه بر این، بسیاری از اندام‌های دیگر وجود دارند که ذرات غذا در آن‌ها احتمالاً گیر می‌کنند و این ممکن است بعداً باعث پوسیدگی ضایعات شود که منجر به نگرانی‌های سلامتی می‌شود. این ضایعات می توانند از طریق کبد به جریان خون برسند، زیرا کبد برجسته ترین مکان برای تجمع سموم است. سیستم های ضد عفونی مواد غذایی با این هدف ساخته شده اند که مناسب هر فرد باشد و از پوسیدگی ذرات غذا جلوگیری کند. این غذاها به راحتی هضم می شوند و همچنین می توانند از حمله میکروارگانیسم ها به سیستم جلوگیری کنند. میکروارگانیسم های موجود در بدن انگل و مخمر هستند.

انگل ها از طریق غذا وارد بدن می شوند و اگر بتوانیم با موفقیت سیستم گوارشی سالمی داشته باشیم، دفع آن انگل ها آسان تر خواهد بود. اما اگر سیستم گوارشی ناسالم باشد، این انگل ها تمایل به رشد دارند و مواد زائدی را مصرف می کنند که از داخل آنها دفع نشده است. این می تواند باعث ایجاد اختلالات شدید در بدن شود. رژیم های پاک کننده می توانند از چنین اختلالات فیزیکی جلوگیری کنند.

مخمر در بدن وجود دارد و همچنین ضروری است، اما برخی از مخمرها تمایل به رشد بیش از حد دارند و می توانند عوارض مختلفی ایجاد کنند. اینها اساساً همه سموم هستند و باید از بدن خارج شوند تا عملکرد کل سیستم بهبود یابد، و یک رژیم پاکسازی می تواند به این هدف کمک کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر