روند صعودی بیت کوین برای دومین هفته متوالی؛ منتظر تغییر روند باشید؟


بیت کوین بیش از ۲۴ ساعت تا ثبت دومین کندل صعودی متوالی در نمودار هفتگی فاصله دارد و اتریوم در مسیر ثبت چهارمین کندل صعودی در نمودار هفتگی قرار دارد. علاوه بر این، شاخص «ترس و طمع» ارزهای دیجیتال نیز در روزهای اخیر بهبودی را در احساسات معامله‌گران نشان داد.

بر اساس گزارش CoinDesk، بیت کوین تا کنون در این هفته (از دوشنبه) تا کنون ۵ درصد افزایش یافته است و در مسیر ثبت دومین هفته متوالی سود پس از مدت طولانی است. علاوه بر این، این هفت روز می تواند سومین هفته صعودی بازار در ۴ هفته گذشته باشد.

روز پنجشنبه، وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور برای دومین دوره متوالی در سه ماه اخیر کاهش یافته است، حتی با وجود ادامه روند صعودی بیت کوین. لازم به ذکر است که طبق تعریف فنی اقتصاد، کاهش تولید ناخالص داخلی در یک کشور برای دو دوره متوالی «رکود» تلقی می شود.

بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۳۸۰۰ دلار معامله می شود و در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. علیرغم اینکه در ساعات اخیر درآمد روزانه بیت کوین دائما از اعداد مثبت به اعداد منفی و بالعکس تغییر کرده است. علاوه بر این، بازده بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ هنوز حدود ۵۰ درصد است.

همبستگی ۳۰ روزه بین قیمت بیت کوین و شاخص های اصلی سهام طی هفته گذشته افزایش یافته است و ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام جهانی در این دوره افزایش یافته اند.

شاخص بورس «S&P500» روز جمعه ۱ درصد رشد کرد و همزمان شاخص صنعتی داوجونز (داو جونز) نیز ۰.۹ درصد رشد کرد.

اتریوم که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۳۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است، در هفت روز گذشته ۸.۳۶ درصد افزایش قیمت داشته و اکنون حدود ۱۷۰۰ دلار معامله می شود.

علائم معکوس بازار در نمودار هفتگی بیت کوین

نمودارهای متشکل از کندل های یک روزه اغلب استاندارد پیش فرض سرمایه گذاران برای تحلیل بازار هستند. اما گاهی اوقات نماهای بلندمدت می تواند دید بهتری به معامله گران بدهد. به عنوان مثال، در حال حاضر در نمودار هفتگی بیت کوین به نظر می رسد که سرمایه گذاران به سطح ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان نقطه ورود (خرید) ثابت نگاه می کنند.

از هفته منتهی به ۳ آوریل (۱۴ آوریل)، بیت کوین شاهد ۹ شمع نزولی متوالی بوده است و تا ۱۹ ژوئن (۲۹ ژوئن)، در ۱۰ هفته از ۱۲ هفته موجود نزولی داشته است. در همین حال، حرکت نزولی مرتبط با هفته دوازدهم به دلیل سقوط شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطح ۱۹.۴۳ (اشباع فروش) بود.

شاخص قدرت نسبی یک شاخص فنی است که سرعت و میزان تغییرات قیمت را اندازه گیری می کند. لازم به ذکر است این شاخص در بازار ارزهای دیجیتال بالاتر از سطح ۷۰ اشباع فروش بوده و به زیر سطح ۳۰ گرانفروش رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای یک هفته ای بازار «بیت کوین/دلار» با نشانگر RSI.

شاخص RSI بیت کوین اکنون در نمای هفتگی روی ۳۵ است که نشان می دهد بازار نه بیش از حد فروش است و نه بیش از حد خرید، بلکه در وضعیت متعادلی قرار دارد.

بیت کوین در این هفته ۵ درصد در مقایسه با رشد ۱۰ درصدی هفته گذشته و اتریوم مانند بیت کوین در این هفته ۸ درصد افزایش یافته است، در حالی که هفته گذشته ۱۹ درصد افزایش داشت. لازم به ذکر است که اتریوم در مسیر ثبت چهارمین کندل صعودی متوالی خود در نمودار هفتگی قرار دارد و بیت کوین فاصله چندانی با بستن دومین کندل صعودی متوالی خود ندارد.

دهمین فورک آزمایشی شبکه اتریوم سه‌شنبه گذشته، ۲۶ ساعت زودتر از حد انتظار انجام شد، در حالی که توسعه‌دهندگان اتریوم مشغول انجام آزمایش‌های متعدد در مسیر به‌روزرسانی شبکه از مدل اثبات کار فعلی به اثبات سهام بوده‌اند. . با نزدیک شدن به آپدیت نهایی اتریوم در ماه سپتامبر، شبکه اتریوم در حال انجام یک سری آزمایشات است که با کپی کردن داده های شبکه اصلی در یک محیط شبکه آزمایشی، به روز رسانی نهایی بلاک چین را شبیه سازی می کند.

انتظار می رود انتقال به اثبات سهام اثر ضد تورمی بر قیمت اتریوم داشته باشد و در نهایت عرضه کل این ارز دیجیتال را کاهش دهد. باید توجه داشت که کاهش عرضه یک دارایی معمولاً منجر به افزایش قیمت آن دارایی می شود.

همانطور که می دانید، شاخص ترس و طمع بیت کوین، احساسات معامله گران را نسبت به تغییرات قیمت اندازه گیری می کند و احساسات بازار را از ۰ (ترس شدید) به ۱۰۰ (طمع شدید) می رساند.

نمودار ترس و طمع برای ارزهای دیجیتال (برای دیدن شاخص یوروویژن روی تصویر کلیک کنید).

این شاخص مجموعه ای از اطلاعات شامل قیمت، حرکت، نوسانات، احساسات کاربران شبکه های اجتماعی و جستجوهای گوگل را ارزیابی می کند. اگرچه این اندیکاتور به طور خاص برای بیت کوین طراحی شده است، اما می تواند ابزار خوبی برای سنجش احساسات عمومی بازار ارزهای دیجیتال باشد.

دیروز این شاخص در سطح ۳۹ قرار داشت که همچنان در محدوده ترس قرار دارد. اما فاصله زیادی با سطح ۶ (ترس شدید) ثبت شده در ۱۸ ژوئن (۲۸ ژوئن) دارد. اوج این شاخص در ۱۲ ماه گذشته به سطح ۸۴ در مهرماه (مهر ۱۴۰۰) باز می گردد. یعنی زمانی که بیت کوین بالای ۶۰۰۰۰ دلار معامله می شود.

روند صعودی بیت کوین برای دومین هفته متوالی؛ منتظر تغییر روند باشید؟

در مورد آن بیشتر بخوانید

  • وضعیت بازار؛ روز قرمز برای آلتکوین ها پس از اصلاح قیمت بیت کوین
  • وضعیت بازار؛ همزمان با رسیدن قیمت اتریوم به ۴ هزار دلار، قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار گذشت.
  • وضعیت بازار؛ پول شما هنوز در جریان است
  • وضعیت بازار؛ رکود بازار آلت کوین و تثبیت قیمت بیت کوین
  • شرایط بازار: باز هم منتظر اعلام نرخ تورم ماهانه در آمریکا هستیم

منبع

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304919