روشی مفید برای درمان آکنه

عفونت آکنه یک اختلال پوستی است که عمدتا در نوجوانی رخ می دهد اما گاهی تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد. آکنه ولگاریس رایج ترین شکل آکنه است که صورت، پشت، سینه، شانه ها و گردن را درگیر می کند. علل دقیق عفونت آکنه هنوز ناشناخته است، اما عوامل مختلفی که باعث ایجاد آکنه می شوند عبارتند از:

۱. وراثت: شایع ترین عامل آکنه است. عفونت آکنه والدین شما یا هر یک از اعضای خانواده

۲. استفاده از لیتیوم و آندروژن به عنوان استروئیدهای آنابولیک

۳. عدم تعادل سطح هورمون

۴. استرس بیش از حد

۵. سلول های مرده پوست را افزایش دهید

۶. تجمع قرار گرفتن در معرض کلر

۷. میکروب ها: پروپیونی باکتریوم آکنه به تری گلیسیرید در سبوم تبدیل می شود که در سلول های چربی می افتد و باعث التهاب موضعی می شود.

۸. سبوم: افزایش کار غدد چربی

۹. عوامل اقلیمی: عامل آب و هوا نیز عامل ایجاد مشکلات آکنه است. آکنه در آب و هوای گرم یا تابستان به دلیل اشعه UV بهبود می یابد.

۱۰. تغذیه: برخی از فرضیات وجود دارد که غذاهایی مانند شکلات، آجیل و ادویه جات ترشی جات باعث بدتر شدن آکنه می شوند.

۱۱. نژاد: مشاهده شده است که نژاد سفید نسبت به سایر نژادها تمایل بیشتری به جذب عفونت آکنه دارد.

عفونت آکنه یک بیماری جدی نیست که منجر به مشکلات عمده شود. با این حال، برای هر فردی که از آن رنج می‌برد، می‌تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی شود. معمولاً در سنین نوجوانی ظاهر می شود و در بزرگسالی از بین می رود. سال نوجوانی دوره ای است که افراد نسبت به مسائل مختلف زندگی بسیار ناامن هستند. این اصلاح منفی در ذهن نوجوانانی که اثرات مختلف دیگری را با آکنه فرض می کنند، ویران می کند. به همین دلیل، بسیاری از افراد تمایل به کناره گیری از فعالیت های اجتماعی و جدا شدن دارند.

متأسفانه، این جامعه متشکل از انسان های سرسختی است که تمایل دارند آکنه را اذیت کنند و دائماً رنج می برند که منجر به کاهش اعتماد به آنها یا حتی اغراق در ترک تحصیل می شود. پیامدهای عاطفی این وضعیت را نباید دست کم گرفت. چندین مطالعه مشخص کرده اند که عفونت آکنه می تواند باعث اضطراب، افسردگی یا حتی کاهش خودکشی شود.

برای از بین بردن عفونت آکنه، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم ضروری است. برای تغذیه پوست خود مقدار زیادی سبزیجات و میوه های ارگانیک بخورید. اطمینان حاصل کنید که حداقل ۶ لیوان آب در روز بنوشید تا به دفع سموم از بدن و ایجاد انعطاف بیشتر کمک کنید. از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. سیگار کشیدن ویتامین C را در بدن از بین می برد و خاصیت ارتجاعی آن را کاهش می دهد. مهمترین چیزی که در این مورد باید از شر آن خلاص شوید، اصلاح عدم تعادل هورمونی است. یک رژیم درمانی طبیعی کامل برای کمک به خلاص شدن از شر عفونت آکنه در دسترس است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر