روسیه نسبت به هرگونه تحرک و اقدام نظامی در کره هشدار داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «آنا اوستیگنیوا»، معاون نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت در روز چهارشنبه گفت: «روسیه نسبت به هرگونه فعالیت نظامی در شبه جزیره کره ایستادگی و مخالفت خواهد کرد.»

این دیپلمات ارشد روسی همچنین گفت: «هرگونه فعالیت نظامی امنیت شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا را به خطر خواهد انداخت و از این رو روسیه به شدت با آن مخالف است.»

این در حالی است که همزمان دفتر نمایندگی فرانسه در سازمان ملل اعلام کرد: همه نشانه‌ها حاکیت از آن دارد که کره شمالی در تدارک انجام آزمایش هسته‌ای جدید است.

این نشست شورای امنیت دو روز پس از آن برگزار می‌شود که آمریکا خواستار برگزاری نشست این شورا در هفته جاری به منظور پرداختن به مسئله کره شمالی شده بود.

پیش از این نماینده آمریکا در سازمان ملل هشدار داده بود که کره شمالی هفته آینده ممکن است آزمایش هسته‌ای را انجام دهد و آمریکا تا کنون چندین پیام به کره شمالی فرستاده که آنها را پاسخ نداده است.

کره شمالی در ماه‌های اخیر چندین آزمایش موشکی انجام داده است و آمریکا مدعی است پیونگ یانگ درخواست‌های واشنگتن برای ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را نادیده گرفته است.

گفتنی است که سه دُور مذاکره میان آمریکا و کره شمالی در دوران ریاست جمهوری ترامپ با کارشکنی‌ها و اقدامات خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ، به شکست منتهی شد.