روسیه سفیر فرانسه را احضار کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، وزارت امور خارجه روسیه از پیر لیوی سفیر فرانسه در مسکو خواست تا اوکراین را به تسلیحات نظامی مجهز کند.

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: طرف روسی بر خطرات افزایش تسلیحات و تجهیزات تسلیم شده به کیف و همچنین خطرات تشدید برنامه آموزشی ارتش اوکراین تاکید کرد.

لازم به ذکر است که مسکو همواره از ارسال و تامین تسلیحات به اوکراین انتقاد کرده و تاکید کرده است که چنین اقداماتی نه تنها جنگ را طولانی می کند و بر نتیجه نهایی آن تاثیر می گذارد، بلکه خطر درگیری مستقیم بین روسیه و ناتو را نیز افزایش می دهد.

کشورهای مختلف اروپایی و ایالات متحده آمریکا تسلیحات و تجهیزات نظامی زیادی برای مقابله با روسیه در اختیار اوکراین قرار می دهند.

در همین حال، دیمیتری مدودف، رئیس سابق شورای امنیت روسیه و معاون شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه به تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه کشورش به دلیل حوادث اوکراین واکنش نشان داد.

معاون شورای امنیت روسیه در این باره گفت: تحریم های غرب علیه فدراسیون روسیه منجر به نابودی سریع سیستم تجارت جهانی شد. تحریم ها منجر به شکست اقتصادی و تسلیم شدن در برابر مخالفان مسکو می شود. تورم در روسیه تا پایان سال ممکن است از ۱۲ درصد تجاوز نکند.

دیمیتری مدودف افزود: اروپا بدون گاز روسیه منتظر زمستانی سرد است.