روسیه خواستار تداوم آتش بس در غزه شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پس از برقراری آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه، از هر دو طرف خواست خویشتنداری و آتش بس را حفظ کنند.

بر اساس این گزارش، ماریا زاخارووا گفت: مسکو به شدت نگران خشونت های مجدد در نوار غزه است. ما از طرف های درگیر دعوت می کنیم که حداکثر خویشتنداری را به خرج دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود که مسکو از طرفین می خواهد که از هرگونه اقدامی که توافق آتش بس را تضعیف می کند، خودداری کنند.

لازم به ذکر است در حملات سه روزه اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۴۶ فلسطینی شهید و صدها نفر مجروح شدند که ۶ کودک فلسطینی نیز در میان آنها بودند.

ارتش رژیم صهیونیستی این جنگ را به بهانه مقابله با جنبش جهاد اسلامی آغاز کرد، اما همانند جنگ های قبلی علیه غزه، زیرساخت های حیاتی و مناطق مسکونی را هدف قرار داد و بار دیگر غیرنظامیان را هدف حملات وحشیانه خود قرار داد.

درگیری بین گروه های مقاومت فلسطین و تل آویو پس از برقراری آتش بس از سوی دو طرف متوقف شد.

به گفته منابع خبری، این آتش بس پس از برآورده شدن خواسته های جنبش جهاد اسلامی فلسطین اجرایی شد.

بر این اساس، منابع مذکور از توافق آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه خبر دادند: آزادی بسام الساعدی رهبر جهاد اسلامی و خلیل عواده اسیر، بازگشایی می شود. از سرگیری سوخت رسانی به غزه در تمامی گذرگاه های نوار غزه و کاهش محاصره غزه.