روزانه ۱۰ هزار نفر از مرز مهران عبور می کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسید جاهدین چشمه خاور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به لغو ویزای کشور عراق از هشتم خردادماه امسال با حجم زیادی از مسافران و زائران این استان مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۰ هزار نفر در مرز مهران رفت و آمد دارند.

وی افزود: در چند سال گذشته بحث لغو روادید تنها در ایام اربعین مطرح بود ولی حتی الان قبل از عربن اتفاق افتاد و استان پذیرای زائران حسینی است.

وی افزود: اتفاق دیگری افتاد داده شد در سال های گذشته به دلیل ابتلا به کرونا بسیاری از اتوبوس داران استان به دلیل عدم تردد اتوبوس های خود را فروختند و اکنون ناوگان اتوبوسرانی حدود ۱۰ اتوبوس دارد. منطقه ای در حال افول یافت

مدیرکل راه و شهرسازی حمل و نقل جاده عیلام گفت: امسال امید با استفاده از تبصره ۱۸ بخشی از کسری ناوگان اتوبوسرانی استان تامین شود.

وی درباره نبود بلیت اتوبوس در استان گفت: دلیلی ندارد هیچ مردمی وجود ندارد اتوبوس ها و کاروان ها حمل و نقل مطالعات کلی در این راستا انجام شده است.

چشمه شرق گفت: شرکت ها حمل و نقل شرکت های اتوبوسرانی که در داخل ایلام هستند به هر شکلی حق رفتن به مهران آنها آن را ندارند و می خواهند بدر مرکز استان برای خدمت به مردم. کنار هم سرو کنید.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهروندان می توانند ۲۴ ساعت قبل بلیت تهیه کنند و یا به صورت حضوری مراجعه کنند پایانه است