رقابت ۹۳ نفر در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی استان زنجان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سعید احمدی با بیان اینکه ۳۰ اردیبهشت ماه، ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی در استان زنجان، همزمان با سراسر کشور، برگزار خواهد شد، گفت: در این دوره ۹۳ نفر در ۷ شعبه اخذ رأی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به جایگاه هیئتهای مذهبی در شکل گیری و تقویت انقلاب اسلامی، هیئتهای مذهبی را محور جهاد تبیین و قدرت نرم گفتمان سازی در قامت انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: تشکل‌های دینی و هیئتهای مذهبی از جمله عناصر و نیروهای مستقل انقلاب هستند که ظرفیت بالقوه و بالفعلی در عرصه های مختلف به ویژه از قیام خرداد سال ۱۳۴۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فراز و نشیب انقلاب اسلامی از خود ظهور و بروز داده و همواره خوش درخشیده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه به انتخابات ششمین دوره هیئتهای مذهبی استان اشاره کرده و افزودند: در روز جمعه، ۳۰ اردیبهشت ماه، از ساعت هشت صبح الی ۱۴ انتخابات ششمین دوره همزمان با سراسر کشور، در ادارات تبلیغات اسلامی زنجان جهت شکلگیری شورای هیئآت مذهبی استان برگزار خواهد شد.

احمدی گفت: در این انتخابات ۹۳ نفر بعد از طی کردن مراحل گزینش، تایید صلاحیت شده و به عنوان نامزد ورود به شورای هیئت‌های مذهبی معرفی شده اند. در این انتخابات هزار هیئت مذهبی، که دارای مجوز ثبت شده هستند، مشارکت خواهند داشت و می‌توانند در رای‌گیری انتخابات شرکت کنند.

مدیر سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: امیدواریم با انتخاب فرد اصلح بستری فراهم شود که مجموعه فاخر دینی و مذهبی ما بتواند بزرگترین رسالت خود که جهاد تبیین است را جامع عمل بپوشاند.

احمدی افزود: در این انتخابات، ۲۰ نفر از شهر زنجان، ۲۰ نفر ابهر، ۱۴ نفر خرمدره، ۹ نفر ایجرود، ۹ نفر ماهنشان و۹ نفر از طارم به عنوان کاندید حضور دارند.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات ماهانه، رصد و رسیدگی به مسائل و انتقال مشکلات هیئات به سازمان، ارائه گزارش ماهانه از فعالیتها و بازرسی های بعمل آمده، بهره برداری از ظرفیت هیئات مذهبی جهت کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی از جمله وظایف شورای هیئات مذهبی است.